a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiSun Chemical ogłosił podwyżkę cen na całym świecie

Sun Chemical ogłosił podwyżkę cen na całym świecie

Sun Chemical i DIC Corporation ogłosiły podwyżkę cen produktów oddziału Color Materials na całym świecie. Nowy cennik wchodzi w życie 1 lipca lub w zależności od kontraktu.

Fot. kschneider2991 / pixabay.com

Trudności związane ze słabą dostępnością surowców i elementów opakowaniowych utrzymują się, a koszty energii i logistyki jest na rekordowo wysokim poziomie. W związku z tym wielu producentów nie ma innego wyboru i decyduje się na podwyżkę cen. Nie inaczej jest w przypadku Sun Chemical i DIC Corporation.

Nieprzewidywalny rynek

Ogłoszona podwyżka cen pigmentów, barwników i mieszanek jest dodatkową korektą w stosunku do ogłoszonych już wcześniej. Jak mówi Stefan Sütterlin, prezes oddziału Color Materials Sun Chemical:

Sun Chemical ceni sobie relacje ze swoimi partnerami biznesowymi, dlatego pracujemy niestrudzenie, by utrzymać koszty pod kontrolą i nadal zapewniać klientom wysoką jakość produktów i usług. Jest nam przykro, że musimy podjąć takie działanie, ale obecne warunki na rynku wymagają od nas korekty cen, by możliwe było kontynuowane działalności.

Prezes oddziału Color Materials poprosił również o wyrozumiałość. Wyjaśnił, że ze względu na nieprzewidywalną dynamikę rozwoju rynku firma nie jest w stanie zapewnić stabilnych cen.

Kontakt w razie pytań

W sprawie podwyżek Sun Chemical będzie się kontaktować bezpośrednio z klientami. Klienci, którzy mają pytania, mogą zwrócić się do lokalnych przedstawicieli sprzedaży.

Źródło: Sun Chemical