REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Branża w opałach – tematy dorocznej konferencji BCF

Ponad 150 decyzyjnych osób z branży farb i powłok spotkało się w Birmingham na ostatniej dorocznej konferencji Brytyjskiej Federacji Powłok (BCF). Głównymi tematami spotkania były trudne warunki na rynku oraz zrównoważony rozwój.

konferencja BCF Brytyjska Federacja Powłok

Fot. arch. BCF

Główną prelegentką konferencji była fundraiserka i mówczyni motywacyjna Claire Lomas, która opowiedziała własną historię, będącą pięknym przykładem walki na przekór przeciwnościom. Sparaliżowana od pasa w dół po wypadku w czasie jazdy konnej w 2007 roku, dzięki swojej determinacji pięć lat później pokonała w specjalnym, zrobotyzowanym kombinezonie londyński maraton i rozpaliła znicz paraolimpijski przez igrzyskami w Londynie w 2012.

Kluczowe dla branży tematy

W trakcie konferencji poruszony został szereg kluczowych dla branży tematów. Bank of England przedstawił najnowsze prognozy ekonomiczne dla Wielkiej Brytanii – zgodnie z nimi stagnacja w gospodarce potrwa przez najbliższe cztery lata, a jesienią inflacja sięgnie 10%. Pod koniec roku 2023 ma jednak spaść do 3%.

Nie zabrakło kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem. Mowa była o pierwszym globalnym raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju w branży farb i powłok, przygotowywanym przez Światową Radę Powłok. Dyskutowano również o recyklingu resztek farb oraz Rozszerzocznej Odpowiedzialności Producenta w zakresie opakowań – nowych unijnych przepisach, które wejdą w życie w 2024 roku. Jak mówi prezes BCF, Guy Williams:

Tematy tegorocznej konferencji odpowiadały wyzwaniom, przed jakimi stoi obecnie branża – trudnym warunkom ekonomicznym, a zarazem silnemu ukierunkowaniu na zrównoważony rozwój. Motywami przewodnimi pracy BCF w najbliższej przyszłości ma być recykling farb, zerowa emisja oraz współpraca z brytyjskim rządem, by udoskonalić dotyczące branży przepisy.

Zbiórka na defibrylatory

Wydarzenie połączone było ze zbiórką charytatywną na rzecz organizacji HeartBeat Trust, która zainstalowała już ponad 700 defibrylatorów w czerwonych budkach telefonicznych w całym kraju – odmalowanych farbami dostarczonymi przez członków BCF. W ramach zbiórki zebrano ponad 3000£. Prezes BCF podziękował również sponsorom wydarzenia: Microban, Fenton Packaging, LKAB, Stort Chemicals oraz Verlingue.

Źródło: BCF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA