a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBranża w opałach – tematy dorocznej konferencji BCF

Branża w opałach – tematy dorocznej konferencji BCF

Ponad 150 decyzyjnych osób z branży farb i powłok spotkało się w Birmingham na ostatniej dorocznej konferencji Brytyjskiej Federacji Powłok (BCF). Głównymi tematami spotkania były trudne warunki na rynku oraz zrównoważony rozwój.

Fot. arch. BCF

Główną prelegentką konferencji była fundraiserka i mówczyni motywacyjna Claire Lomas, która opowiedziała własną historię, będącą pięknym przykładem walki na przekór przeciwnościom. Sparaliżowana od pasa w dół po wypadku w czasie jazdy konnej w 2007 roku, dzięki swojej determinacji pięć lat później pokonała w specjalnym, zrobotyzowanym kombinezonie londyński maraton i rozpaliła znicz paraolimpijski przez igrzyskami w Londynie w 2012.

Kluczowe dla branży tematy

W trakcie konferencji poruszony został szereg kluczowych dla branży tematów. Bank of England przedstawił najnowsze prognozy ekonomiczne dla Wielkiej Brytanii – zgodnie z nimi stagnacja w gospodarce potrwa przez najbliższe cztery lata, a jesienią inflacja sięgnie 10%. Pod koniec roku 2023 ma jednak spaść do 3%.

Nie zabrakło kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem. Mowa była o pierwszym globalnym raporcie dotyczącym zrównoważonego rozwoju w branży farb i powłok, przygotowywanym przez Światową Radę Powłok. Dyskutowano również o recyklingu resztek farb oraz Rozszerzocznej Odpowiedzialności Producenta w zakresie opakowań – nowych unijnych przepisach, które wejdą w życie w 2024 roku. Jak mówi prezes BCF, Guy Williams:

Tematy tegorocznej konferencji odpowiadały wyzwaniom, przed jakimi stoi obecnie branża – trudnym warunkom ekonomicznym, a zarazem silnemu ukierunkowaniu na zrównoważony rozwój. Motywami przewodnimi pracy BCF w najbliższej przyszłości ma być recykling farb, zerowa emisja oraz współpraca z brytyjskim rządem, by udoskonalić dotyczące branży przepisy.

Zbiórka na defibrylatory

Wydarzenie połączone było ze zbiórką charytatywną na rzecz organizacji HeartBeat Trust, która zainstalowała już ponad 700 defibrylatorów w czerwonych budkach telefonicznych w całym kraju – odmalowanych farbami dostarczonymi przez członków BCF. W ramach zbiórki zebrano ponad 3000£. Prezes BCF podziękował również sponsorom wydarzenia: Microban, Fenton Packaging, LKAB, Stort Chemicals oraz Verlingue.

Źródło: BCF