REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby na ratujące życie budki telefoniczne

Czerwone budki telefoniczne to znak rozpoznawczy Wielkiej Brytanii. Dziś jednak, w dobie telefonów komórkowych, większość z nich stoi nieużywana. W ramach projektu „Adopt a Kiosk” wiele z nich dostanie drugie życie jako... budki z defibrylatorami. Do akcji przyłączyło się British Coatings Federation, którego członkowie podarowali w prezencie farby do odmalowania obiektów.

budki telefoniczne

Fot. cempey (sxc.hu)

Fot. British Coatings Federation

Pomysł na wykorzystanie budek telefonicznych w nowej, ratującej życie roli wyszedł od firmy komunikacyjnej BT oraz stowarzyszenia HeartBeat Trust. Metamorfozie poddane zostaną przede wszystkim budki położone na obszarach wiejskich, gdzie uzyskanie natychmiastowej pomocy medycznej nie jest możliwe. W planach jest przemalowanie i zainstalowanie defibrylatorów w 2,5 tysiąca budek w całym kraju.

Fot. British Coatings Federation

Oczywiście jest to przedsięwzięcie, które trochę kosztuje. Członkowie brytyjskiego stowarzyszenia producentów farb British Coatings Federation (m.in. AkzoNobel Decorative Coatings, Crown Paints, PPG Architectural Coatings, Sherwin-Williams czy Valspar) postanowili jednak wspaniałomyślnie ufundować farby na odmalowanie budek. Jednostki, które zdecydują się zainstalować u siebie defibrylator otrzymają w prezencie podkład oraz czerwoną farbę zewnętrzną o wartości 75£ (ok. 370 zł).

Dumnym pierwszym posiadaczem zaadaptowanej budki jest miasteczko Long Wittenham w Oxfordshire. Pomysł spotkał się z entuzjazmem ze strony mieszkańców, którzy uzbierali połowę całej sumy potrzebnej na zainstalowanie defibrylatora (ok. 2000£). Pozostała część to wkład lokalnych władz.

Więcej na temat Adopt a Kiosk na stronie inicjatywy.

Źródło: paintsquare.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA