a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneFarby na ratujące życie budki telefoniczne

Farby na ratujące życie budki telefoniczne

Czerwone budki telefoniczne to znak rozpoznawczy Wielkiej Brytanii. Dziś jednak, w dobie telefonów komórkowych, większość z nich stoi nieużywana. W ramach projektu „Adopt a Kiosk” wiele z nich dostanie drugie życie jako... budki z defibrylatorami. Do akcji przyłączyło się British Coatings Federation, którego członkowie podarowali w prezencie farby do odmalowania obiektów.

budki telefoniczne

Fot. cempey (sxc.hu)

Fot. British Coatings Federation

Pomysł na wykorzystanie budek telefonicznych w nowej, ratującej życie roli wyszedł od firmy komunikacyjnej BT oraz stowarzyszenia HeartBeat Trust. Metamorfozie poddane zostaną przede wszystkim budki położone na obszarach wiejskich, gdzie uzyskanie natychmiastowej pomocy medycznej nie jest możliwe. W planach jest przemalowanie i zainstalowanie defibrylatorów w 2,5 tysiąca budek w całym kraju.

Fot. British Coatings Federation

Oczywiście jest to przedsięwzięcie, które trochę kosztuje. Członkowie brytyjskiego stowarzyszenia producentów farb British Coatings Federation (m.in. AkzoNobel Decorative Coatings, Crown Paints, PPG Architectural Coatings, Sherwin-Williams czy Valspar) postanowili jednak wspaniałomyślnie ufundować farby na odmalowanie budek. Jednostki, które zdecydują się zainstalować u siebie defibrylator otrzymają w prezencie podkład oraz czerwoną farbę zewnętrzną o wartości 75£ (ok. 370 zł).

Dumnym pierwszym posiadaczem zaadaptowanej budki jest miasteczko Long Wittenham w Oxfordshire. Pomysł spotkał się z entuzjazmem ze strony mieszkańców, którzy uzbierali połowę całej sumy potrzebnej na zainstalowanie defibrylatora (ok. 2000£). Pozostała część to wkład lokalnych władz.

Więcej na temat Adopt a Kiosk na stronie inicjatywy.

Źródło: paintsquare.com

Dowiedz się więcej o firmie