REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel przejmuje kolumbijską firmę Grupo Orbis

AkzoNobel umacnia swoją pozycję w Ameryce Południowej i Środkowej. Koncern ogłosił właśnie przejęcie kolumbijskiego producenta farb i powłok Grupo Orbis.

AkzoNobel Grupo Orbis

Transakcja pomoże AkzoNobel umocnić swoją pozycję m.in. w Ameryce Centralnej. Fot. BrickRedBard / pixabay.com

Firma Grupo Orbis obecna jest na rynkach w dziesięciu krajach Ameryki Południowej, Ameryki Centralnej i na Antylach. W przeliczeniu na euro osiąga przychody na poziomie 260 million €.

Większa obecność w krajach rozwijających się

W ramach transakcji w ręce holenderskiego koncernu przejść mają biznesy Pintuco (farby i powłoki), Andercol i Poliquim (żywice) oraz Mundial (dystrybucja i usługi). Jak mówi dyrektor generalny AkzoNobel, Thierry Vanlancker:

To dla nas idealny planowany zakup, który wpisuje się doskonale w strategię Grow & Deliver, polegającą na budowaniu pozycji na świecie i zwiększaniu obecności w krajach rozwijających się. W dłuższej perspektywie umocni naszą pozycję w Ameryce Południowej, czyniąc nas faworytem w regionie andyjskim i w Ameryce Centralnej, gdzie kilka państw znajduje się wysoko w globalnym rankingu, jeśli chodzi o prognozowany rozwój w najbliższej dekadzie.

Andres Bernal, dyrektor generalny Grupo Orbis, dodaje, że transakcja dla firmy duża szansa rozwoju. Skorzysta ona m.in. dzięki dostępowi do technologii AkzoNobel, będzie mieć również możliwość poszerzenia oferty z myślą o swoich klientach.

Kolejny duży zakup

Transakcja przejęcia Grupo Orbis przez AkzoNobel ma zostać zamknięta do końca tego roku lub na początku roku 2022. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

To kolejny duży zakup AkzoNobel w ostatnim czasie, po przejęciu hiszpańskiego Titan Paints oraz amerykańskiego New Nautical Coatings.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA