REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rynek farb – kto zarobił najwięcej w I kwartale 2021?

Firma Chem Research zaprezentowała, o ile w pierwszym kwartale wzrosła lub zmalała sprzedaż największych producentów farb na świecie. Największe wzrosty odnotowały firmy z Azji.

rynek farb producenci I kwartał 2021

Duże wzrosty zanotowali producenci farb dekoracyjnych. Fot. Carola68 / pixabay.com

W sumie największych 11 producentów farb na świecie zwiększyło sprzedaż farb w pierwszym kwartale 2021 o 14% w stosunku do analogicznego okresu w roku 2020. Wyniki mocno różniły się jednak w zależności od sektora, w którym specjalizowały się dane firmy – producenci farb dekoracyjnych osiągnęli lepsze wyniki niż koncerny specjalizujące się w produktach przemysłowych.

Producenci z Azji – wzrost o 40%

Największe wzrosty w pierwszym kwartale 2021 odnotowały firmy Asian Paints i Nippon Paint – pierwsza zwiększyła sprzedaż aż o 47,2%, druga zaś o 38,2%. Powodem był dynamiczny rozwój rynku w Azji, zwłaszcza jeśli chodzi o sektor farb dekoracyjnych.

Pamiętać również należy, że rynek azjatycki dotknięty został epidemią COVID-19 wcześniej niż reszta świata – odbiła się ona już na jego wynikach z pierwszego kwartału 2020, gdy jeszcze pozostałe rynki działały w sposób niezakłócony. Obecnie zarówno Asian Paints, jak i Nippon Paint osiągnęły sprzedaż wyższą niż sprzed pandemii (z pierwszego kwartału 2019).

Kto zarobił, a kto stracił?

Duże wzrosty odnotowały jednak także firmy z siedzibą poza Azją – jak choćby AkzoNobel (19,2%) czy Masco (19%). Pierwszy z producentów zyskał dzięki temu, że dużą część jego oferty stanowią popularne obecnie farby dekoracyjne, a także za sprawą swojego rozbudowanego oddziału w Azji. Wysoka sprzedaż Masco zaś to zasługa boomu budowlano-remontowego w USA.

Wśród firm, które odnotowały dwucyfrowy wzrost, znalazł się jeszcze koncern PPG (10%). W przypadku pozostałych producentów z czołowej jedenastki (Kansai Paint, Jotun, BASF Coatings, Sherwin-Williams, Axalta CS) wzrost sprzedaży był jednocyfrowy. Wyjątkiem był koncern RPM, który jako jedyny odnotował spadek (-1,1%).

Chcesz wiedzieć więcej?

Więcej informacji na temat aktualnych wyników sprzedaży największych producentów farb na świecie znaleźć można w raporcie Chem Research, zatytułowanym „The TOP 11 Global Paint and Coating Producers”. Raport publikowany jest co pół roku.

Zainteresowanych tym, jak światowy rynek farb podnosi się po pandemii, zachęcamy również do lektury naszego tekstu. Oprócz informacji z raportu Chem Research znalazły się w nim prognozy dotyczące najbliższej przyszłości branży.

Źródło: coatingsworld.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA