a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNouryon odłączył swój oddział Nobian

Nouryon odłączył swój oddział Nobian

Firma Nouryon dokonała ostatecznego odłączenia swojego oddziału Nobian. Jako osobna jednostka pozostanie on w rękach właścicieli udziałów Nouryon, The Carlyle Group and GIC.

Nouryon Nobian

Fot. arch. Nouryon

W ramach transakcji odłączenia Nouryon spłacił 1,5 mld € zadłużenia względem jednostki. By zapewnić płynną transformację, koncern zapewni powstałej firmie Nobian – swojemu dawnemu oddziałowi Industrial Chemicals – wsparcie w całym procesie.

Większe szanse rozwoju

Dzięki odłączeniu jednostki Nouryon będzie w stanie skupić się na produktach, w których się specjalizuje. Jak komentuje Charlie Shaver, prezes i dyrektor generalny Nouryon oraz prezes Nobian:

To dla nas ważny krok w kierunku pozycji lidera na rynku chemii specjalistycznej. Nasza strategia pozwoli firmie Nouryon rozwijać się i wyprzedzać oczekiwania klientów, dostarczając innowacyjne, przyjazne środowisku rozwiązania, odpowiadające na potrzeby społeczeństwa.

Prezes podziękował wszystkim pracownikom oddziału Nobian za ich cenny wkład. Życzył również wielu sukcesów na dalszej drodze samodzielnej firmy.

Nouryon i Nobian – specjalizacje

Koncern Nouryon, powstały z odłączonego niecałe trzy lata temu oddziału AkzoNobel Specialty Chemicals, specjalizuje się w produktach chemicznych dla takich branż jak higiena osobista, środki czystości, farby i powłoki, materiały budowlane, rolnictwo, żywność i farmaceutyka. Firma zatrudnia około 7900 osób w ponad 80 krajach i w 2020 roku osiągnęła przychody na poziomie 3,7 mld €.

Nobian dostarcza przede wszystkim sole, produkty chlorko-alkaliczne i chlorometany do produkcji m.in. środków do dezynfekcji, lekkich i wytrzymałych tworzyw sztucznych, aluminium, część samochodów elektrycznych oraz leków. Zatrudnia około 1600 osób i posiada siedem zakładów produkcyjnych w Holandii, Niemczech i Danii. W roku 2020 osiągnął sprzedaż na poziomie 1 mld €.

Źródło: Nouryon, Nobian