REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lakiery Axalty dostępne w procesie Daisy Wheel 3.0

Koncern Axalta Coating Systems ogłosił, że wprowadza wcześniej wypełnione pojemniki z lakierem bazowym swoich marek do maszyny Daisy Wheel 3.0. Pozwoli to po raz pierwszy w pełni zautomatyzować proces mieszania kolorów.

Axalta Coating Systems Daisy Wheel 3.0

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Wstępnie wypełnione pojemniki w połączeniu z oprogramowaniem Digital Colour Management od Axalty sprawią, że lakiernie w regionie EMEA będą miały dostęp do najszybszego i najbardziej wydajnego procesu mieszania koloru. Daisy Wheel od Fillon Technologies to w 100% zautomatyzowana maszyna do mieszania.

Precyzyjny, czysty i szybki proces

Daisy Wheel pozwala ograniczyć zużycie materiału oraz uniknąć strat. Dzięki niezwykłej dokładności dozowania (+/- 0.05 g), proces przygotowania koloru jest precyzyjny i czysty, co ogranicza zanieczyszczenie środowiska i zagrożenie zdrowotne dla pracowników. Jak mówi Troy Weaver, starszy wiceprezes oddziału Global Refinish w Axalta CS:

W pełni zautomatyzowane mieszanie sprawia, że cały proces jest prosty, łatwy i szybki, co pozwala klientom osiągnąć niezwykłą efektywność i zoptymalizować czas w kabinie (ang. booth cycle time). Postawiliśmy na Daisy Wheel ze względu na bezkonkurencyjną dokładność kolorystyczną maszyny, doskonałą zdolność dopasowania koloru i możliwość dostosowania do potrzeb wszystkich lakierni.

Oprogramowanie Digital Colour Management pozwala natomiast zarządzać całym procesem nie tylko całkowicie cyfrowo, ale także w 100% bezprzewodowo. System został wprowadzony do użytku przez Axaltę w 2019 roku. Razem skracają one cały proces o ponad 50%.

Dostępny od września 2021

W odpowiedzi na potrzeby lakierników, Axalta udostępniła w nowej formie dostosowanej do procesu swoje popularne produkty – Cromax Pro Basecoat, Permahyd® Hi-TEC Basecoat 480 oraz Standoblue Basecoat. W pełni zautomatyzowany proces z użyciem Daisy Wheel 3.0 ma być dostępny od września 2021. Zainteresowane lakiernie proszone są o kontakt z lokalnymi reprezentantami oddziału Axalta Refinish.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA