a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLakiery Axalty dostępne w procesie Daisy Wheel 3.0

Lakiery Axalty dostępne w procesie Daisy Wheel 3.0

Koncern Axalta Coating Systems ogłosił, że wprowadza wcześniej wypełnione pojemniki z lakierem bazowym swoich marek do maszyny Daisy Wheel 3.0. Pozwoli to po raz pierwszy w pełni zautomatyzować proces mieszania kolorów.

Axalta Coating Systems Daisy Wheel 3.0

Fot. arch. Axalta Coating Systems

Wstępnie wypełnione pojemniki w połączeniu z oprogramowaniem Digital Colour Management od Axalty sprawią, że lakiernie w regionie EMEA będą miały dostęp do najszybszego i najbardziej wydajnego procesu mieszania koloru. Daisy Wheel od Fillon Technologies to w 100% zautomatyzowana maszyna do mieszania.

Precyzyjny, czysty i szybki proces

Daisy Wheel pozwala ograniczyć zużycie materiału oraz uniknąć strat. Dzięki niezwykłej dokładności dozowania (+/- 0.05 g), proces przygotowania koloru jest precyzyjny i czysty, co ogranicza zanieczyszczenie środowiska i zagrożenie zdrowotne dla pracowników. Jak mówi Troy Weaver, starszy wiceprezes oddziału Global Refinish w Axalta CS:

W pełni zautomatyzowane mieszanie sprawia, że cały proces jest prosty, łatwy i szybki, co pozwala klientom osiągnąć niezwykłą efektywność i zoptymalizować czas w kabinie (ang. booth cycle time). Postawiliśmy na Daisy Wheel ze względu na bezkonkurencyjną dokładność kolorystyczną maszyny, doskonałą zdolność dopasowania koloru i możliwość dostosowania do potrzeb wszystkich lakierni.

Oprogramowanie Digital Colour Management pozwala natomiast zarządzać całym procesem nie tylko całkowicie cyfrowo, ale także w 100% bezprzewodowo. System został wprowadzony do użytku przez Axaltę w 2019 roku. Razem skracają one cały proces o ponad 50%.

Dostępny od września 2021

W odpowiedzi na potrzeby lakierników, Axalta udostępniła w nowej formie dostosowanej do procesu swoje popularne produkty – Cromax Pro Basecoat, Permahyd® Hi-TEC Basecoat 480 oraz Standoblue Basecoat. W pełni zautomatyzowany proces z użyciem Daisy Wheel 3.0 ma być dostępny od września 2021. Zainteresowane lakiernie proszone są o kontakt z lokalnymi reprezentantami oddziału Axalta Refinish.

Źródło: Axalta Coating Systems