a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiAkzoNobel kupuje hiszpańską firmę Titan

AkzoNobel kupuje hiszpańską firmę Titan

AkzoNobel umacnia swoją pozycję w Europie. Koncern ogłosił właśnie, że kupuje firmę Titan, hiszpańskiego producenta farb dekoracyjnych.

AkzoNobel Titan

Fot. arch. Titan

Titan to jedna z najbardziej znanych marek farb w Hiszpanii, silnie obecna na rynku również w Portugalii. Firma, podobnie jak AkzoNobel, słynie z innowacji w zakresie ekologii.

Silniejsza pozycja w regionie

Zawarta właśnie transakcja zostanie zamknięta prawdopodobnie do końca pierwszego kwartału 2021. Jak komentuje Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel:

Hiszpański rynek ma duży potencjał wzrostowy, a to jest dla nas doskonała okazja, by wzmocnić pozycję w tym regionie. Zakup pozwoli nam lepiej obsługiwać klientów i dodatkowo napędzi nasz rozwój, a także potwierdzi, że jesteśmy liderem produkcji farb i powłok w Europie.

Alberto i Joaquin Folch-Rusiñol, administratorzy Industrias Titan, dodają, że bardzo cieszą się z przekazania firmy w ręce czołowego producenta w branży. Są przekonani, że będzie on dbał o dziedzictwo marki Titan podobnie jak rodzinni właściciele.

100-letnie dziedzictwo

Titan to firma z ponad 100-letnią tradycją. Jak podkreśla jej nowy właściciel, posiada ona wspaniałe dziedzictwo, a zarazem bogaty dorobek w dziedzinie innowacji. Dlatego ma doskonale pasować do AkzoNobel i nadal z powodzeniem rozwijać się pod skrzydłami koncernu.

Źródło: AkzoNobel