REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel kupuje hiszpańską firmę Titan

AkzoNobel umacnia swoją pozycję w Europie. Koncern ogłosił właśnie, że kupuje firmę Titan, hiszpańskiego producenta farb dekoracyjnych.

AkzoNobel Titan

Fot. arch. Titan

Titan to jedna z najbardziej znanych marek farb w Hiszpanii, silnie obecna na rynku również w Portugalii. Firma, podobnie jak AkzoNobel, słynie z innowacji w zakresie ekologii.

Silniejsza pozycja w regionie

Zawarta właśnie transakcja zostanie zamknięta prawdopodobnie do końca pierwszego kwartału 2021. Jak komentuje Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel:

Hiszpański rynek ma duży potencjał wzrostowy, a to jest dla nas doskonała okazja, by wzmocnić pozycję w tym regionie. Zakup pozwoli nam lepiej obsługiwać klientów i dodatkowo napędzi nasz rozwój, a także potwierdzi, że jesteśmy liderem produkcji farb i powłok w Europie.

Alberto i Joaquin Folch-Rusiñol, administratorzy Industrias Titan, dodają, że bardzo cieszą się z przekazania firmy w ręce czołowego producenta w branży. Są przekonani, że będzie on dbał o dziedzictwo marki Titan podobnie jak rodzinni właściciele.

100-letnie dziedzictwo

Titan to firma z ponad 100-letnią tradycją. Jak podkreśla jej nowy właściciel, posiada ona wspaniałe dziedzictwo, a zarazem bogaty dorobek w dziedzinie innowacji. Dlatego ma doskonale pasować do AkzoNobel i nadal z powodzeniem rozwijać się pod skrzydłami koncernu.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA