REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Europa: produkcja farb w sierpniu wyższa niż w 2019!

Kolejne dobre wieści od instytutu Chem Research. Zgodnie z jego doniesieniami produkcja farb w Europie w sierpniu przekroczyła poziom zeszłoroczny – po raz pierwszy od początku pandemii.

Europa produkcja farb w sierpniu Chem Research

Fot. geralt / pixabay.com

Od początku koronakryzysu firma Chem Research na bieżąco podaje, jak wygląda sytuacja na europejskim rynku farb. Po ogromnym spadku produkcji w kwietniu (aż -28,5% w krajach Unii Europejskiej) w maju i czerwcu wskaźniki mocno poszły w górę, ale wciąż były niższe niż w roku ubiegłym. Na szczęście, jak donoszą eksperci, w sierpniu doczekaliśmy się wreszcie powrotu do zeszłorocznego poziomu produkcji.

0,5% w górę w stosunku do zeszłego roku

Wszystko wskazuje na to, że rynek powoli na nowo się rozpędza. W całej strefie ekonomicznej Unii Europejskiej produkcja farb w sierpniu wzrosła o 3,3% w stosunku do poprzedniego miesiąca. W stosunku zaś do sierpnia 2019 poszła w górę o 0,5%.

Na wskaźniki negatywnie wpływa obecnie rynek niemiecki. Produkcja farb w Niemczech w sierpniu wzrosła o 2,9% w stosunku do poprzedniego miesiąca, w porównaniu zaś z sierpniem w ubiegłym roku spadła o 6,5%. Biorąc pod uwagę, że udział Niemiec w całej gospodarce Unii Europejskiej to niemal 25%, po wyłączeniu Niemiec z oszacowań uzyskujemy w sierpniu wzrost aż o 2,8% w stosunku do sierpnia 2019.

Niemcy w tyle

Analitycy Chem Research porównali rozwój sytuacji ekonomicznej w EU26 – krajach Unii Europejskiej z wyłączeniem Niemiec – oraz w samych Niemczech. W marcu i kwietniu zdecydowanie wyraźniejszy spadek zanotowały kraje EU26. W krajach takich jak Hiszpania czy Włochy spadki sięgały nawet 40%. Już w maju jednak spadki w obu strefach ekonomicznych były na zbliżonym poziomie. W czerwcu natomiast kraje EU26 wypadły wyraźnie lepiej niż Niemcy.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w raporcie Chem Research, zatytułowanym Chem Research Market Report Plus. Zawiera on nie tylko analizę produkcji i zapotrzebowania na farby i tusze w Niemczech w trzecim kwartale 2020, ale również prognozę dotyczącą rozwoju rynku do końca roku.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA