a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiLanxess zamknął transakcję przejęcia oddziału IFF

Lanxess zamknął transakcję przejęcia oddziału IFF

Firma Lanxess zamknęła transakcję przejęcia oddziału amerykańskiej grupy International Flavors & Fragrances Inc. (IFF). Stała się w ten sposób jednym z największych dostawców produktów kontroli mikrobiologicznej na świecie.

Fot. WikiImages / pixabay.com

Transakcja ogłoszona została w sierpniu 2021. Zgodnie z umową wstępną Lanxess zapłacił za przejęcie oddziału 1,3 mld $.

Najmocniejsza część Lanxess

Wraz z przejęciem oddziału IFF amerykański koncern zyskał także dwa nowe zakłady produkcyjne, obydwa w Stanach Zjednoczonych. Jak mówi Matthias Zachert, prezes zarządu Lanxess:

Przejęcie pomogło nam rozszerzyć nasz segment Consumer Protection. Wkrótce stanie się on najmocniejszą częścią Lanxess i jako taki jest siłą napędową do zbudowania jeszcze stabilniejszej i bardziej dochodowej firmy. Cieszymy się z ponad 250 wykwalifikowanych nowych pracowników i skupiamy obecnie nasze wysiłki na szybkiej integracji zakupionego biznesu.

Michael Schaefer, dyrektor oddziału Material Protection Products w Lanxess, dodaje, że dzięki przejęciu producent buduje silną i szeroką platformę produktowo-technologiczną w zakresie kontroli mikrobiologicznej i biocydów. W ten sposób może oferować klientom rozwiązania dopasowane do konkretnych zastosowań i wzmocnić swój łańcuch wartości.

Dodatki również do farb i powłok

Obiektem transakcji stały się m.in. marki Kathon, Bioban i Rocima, które wraz z produktami Lanxess Preventol stworzą jedną z najbogatszych ofert na rynku w zakresie dodatków do farb i powłok, materiałów budowlanych, środków do konserwacji drewna, skóry czy tworzyw sztucznych.

Źródło: Lanxess