REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Lanxess przejmuje IFF Microbial Control

Firma Lanxess wykonała kolejny krok w kierunku umocnienia swojej pozycji na rynku. Ogłosiła właśnie, że podpisała porozumienie w sprawie przejęcia jednego z oddziałów amerykańskiej grupy International Flavors & Fragrances (IFF).

Lanxess IFF Microbial Control

Fot. arch. Lanxess

Po zaledwie kilku tygodniach od zamknięcia zakupu Emerald Kalama Chemical – wówczas było to drugie największe przejęcie w historii firmy Lanxess – producent ogłosił kolejną, jeszcze większą transakcję. W jego ręce przejść ma oddział kontroli mikrobiologicznej IFF.

Czwarte przejęcie w tym roku

IFF Microbial Control to jeden z najważniejszych producentów aktywnych środków antymikrobowych. Jego produkty są szeroko stosowane – przede wszystkim w środkach higieny osobistej, środkach czystości, w oczyszczalniach wody oraz jako składniki farb i powłok. Jak komentuje Matthias Zachert, prezes zarządu Lanxess:

W roku 2021 jesteśmy nastawieni na rozwój. Zakup IFF Microbial Control to już nasze czwarte przejęcie w tym roku – i drugie największe w historii Lanxess. Oddział doskonale pasuje do kierunku, w jakim zmierzamy – specjalistyczna chemia z atrakcyjnymi marżami, szeroki zakres zastosowań i pozycja na światowym rynku. Dzięki tej transakcji Lanxess stanie się jednym z największych na świecie producentów środków kontroli mikrobiologicznej.

Do zamknięcia transakcji konieczne jest jeszcze pozyskanie zezwoleń odpowiednich urządów antymonopolowych. Za przejęcie IFF Microbial Control Lanxess ma zapłacić blisko 1,3 mld $.

270 pracowników i dwa zakłady produkcyjne

IFF Microbial Control zatrudnia ok. 270 osób i posiada dwa zakłady produkcyjne, obydwa w Stanach Zjednoczonych. Po zamknięciu transakcji oddział stanie się częścią jednostki Material Protection Products koncernu Lanxess.

Źródło: Lanxess

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA