a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiLanxess przejmuje IFF Microbial Control

Lanxess przejmuje IFF Microbial Control

Firma Lanxess wykonała kolejny krok w kierunku umocnienia swojej pozycji na rynku. Ogłosiła właśnie, że podpisała porozumienie w sprawie przejęcia jednego z oddziałów amerykańskiej grupy International Flavors & Fragrances (IFF).

Lanxess IFF Microbial Control

Fot. arch. Lanxess

Po zaledwie kilku tygodniach od zamknięcia zakupu Emerald Kalama Chemical – wówczas było to drugie największe przejęcie w historii firmy Lanxess – producent ogłosił kolejną, jeszcze większą transakcję. W jego ręce przejść ma oddział kontroli mikrobiologicznej IFF.

Czwarte przejęcie w tym roku

IFF Microbial Control to jeden z najważniejszych producentów aktywnych środków antymikrobowych. Jego produkty są szeroko stosowane – przede wszystkim w środkach higieny osobistej, środkach czystości, w oczyszczalniach wody oraz jako składniki farb i powłok. Jak komentuje Matthias Zachert, prezes zarządu Lanxess:

W roku 2021 jesteśmy nastawieni na rozwój. Zakup IFF Microbial Control to już nasze czwarte przejęcie w tym roku – i drugie największe w historii Lanxess. Oddział doskonale pasuje do kierunku, w jakim zmierzamy – specjalistyczna chemia z atrakcyjnymi marżami, szeroki zakres zastosowań i pozycja na światowym rynku. Dzięki tej transakcji Lanxess stanie się jednym z największych na świecie producentów środków kontroli mikrobiologicznej.

Do zamknięcia transakcji konieczne jest jeszcze pozyskanie zezwoleń odpowiednich urządów antymonopolowych. Za przejęcie IFF Microbial Control Lanxess ma zapłacić blisko 1,3 mld $.

270 pracowników i dwa zakłady produkcyjne

IFF Microbial Control zatrudnia ok. 270 osób i posiada dwa zakłady produkcyjne, obydwa w Stanach Zjednoczonych. Po zamknięciu transakcji oddział stanie się częścią jednostki Material Protection Products koncernu Lanxess.

Źródło: Lanxess