a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiBiała farba do ścian – ponadczasowy klasyk

Biała farba do ścian – ponadczasowy klasyk

Trendy modowe zmieniają się i tak jak w świecie ubrań, w kwestii aranżacji przestrzeni również obowiązują pewne modowe triki. Tylko jedno się nie zmienia, nie starzeje i nigdy nie będzie kiczowate. Są to białe ściany.

Fot. pasakorn8475 / Pixabay

Fot. pasakorn8475 / Pixabay

Czy biała farba na ścianie jest w modzie?
Biel była modna, jest modna i z pewnością za kilka czy kilkanaście lat wciąż będzie chętnie wykorzystywana w nowocześnie zaaranżowanych przestrzeniach. W sklepach to właśnie biała farba do ścian kupowana jest najczęściej i zdobi nie tylko powierzchnię sufitu, ale również samych ścian, zarówno w domach i mieszkaniach, jak i biurach czy sklepach.

 

Biel na ścianach – zawsze elegancko, z klasą i delikatnością
Jedni preferują pastelowe ściany, inni kochają intensywne i mocne kolory. Wszystko zależy od gustów właścicieli, tego co lubią i w czym czują się dobrze. Jeśli jednak poszukujemy czegoś uniwersalnego, co sprawdzi się w każdym miejscu i co będzie ciekawie łączyć się z każdym stylem, z pewnością właśnie biała farba do ścian okaże się idealnym wyborem.

Totalna czystość, niezwykła elegancja, wszechobecna klasa. To bez wątpienia kojarzy nam się właśnie z bielą w naszych czterech ścianach. Z jednej strony biel daje nam swobodę, pełen relaks, z drugiej  łatwiej się przy niej skoncentrować i włączyć logiczne myślenie.

 

Dlaczego warto wybrać białe ściany?
Dawniej białe ściany kojarzyły nam się jedynie z ciągłym ich brudzeniem, totalnym brakiem estetyki, z obojętnością. Dziś, kiedy wszystkie niemal farby są zmywalne, problem zabrudzeń przestaje mieć znaczenie, a białe ściany mają wiele zalet.

Po pierwsze, biel na ścianach gwarantuje uniwersalność i ponadczasowość. Bez względu bowiem na to, czy urządzamy wnętrze w stylu industrialnym, w stylu retro czy w starodawnej koncepcji, biel zawsze będzie wyglądać dobrze, idealnie łącząc się z całością. Po drugie, białe wnętrza gwarantują świeżość, subtelność i jasność. Dzięki białej farbie można optycznie powiększyć nawet bardzo małe i niskie pomieszczenie, nadając mu zdecydowanie lepszy wygląd.

 

Z jakimi dodatkami połączyć biel?
Bez wątpienia biel będzie doskonale łączyć się z naturalnymi dodatkami, na przykład z suszonymi i zielonymi kwiatami, z kamieniem czy też z drewnem. Biały kolor sprawdza się rewelacyjnie także w połączeniu z cegłą czy też z betonem, tworząc loftowy charakter danej przestrzeni. Doskonałym pomysłem jest również uzupełnienie całości złotymi lub miedzianymi akcentami.

Bez względu na to, czy w grę wchodzi styl ponadczasowy, nowoczesny, boho czy industrialny, w każdym zestawieniu biel będzie wyglądać po prostu obłędnie i niepowtarzalnie, bez względu na to, czy chodzi o przestrzeń do życia czy do pracy.