a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTeknos zamyka sprzedaż oddziału w Rosji

Teknos zamyka sprzedaż oddziału w Rosji

W konsekwencji zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę wielu producentów farb zawiesiło swoją działalność na rosyjskim rynku. Fiński Teknos podjął decyzję o całkowitym wyjściu z tego rynku – właśnie zamknął proces sprzedaży swojego oddziału.

Fot. Evgeny / pixabay.com

Teknos ogłosił zawieszenie operacji w Rosji w marcu 2022. Już w kwietniu podał natomiast, że zamierza całkowicie wycofać się z rosyjskiego rynku.

Smutny i ważny moment

Proces kontrolowanego wyjścia z rynku w Rosji został zakończony 11 lipca sprzedażą 100% udziałów rosyjskiego oddziału. Jak komentuje Paula Salastie, dyrektorka generalna i właścicielka Grupy Teknos:

To smutny i ważny moment w historii firmy. Sprzedaż była jedynym sposobem, by zapewnić ciągłość zatrudnienia naszym pracownikom. Życzę nowym właścicielom powodzenia w prowadzeniu biznesu przy wsparciu wiedzy ekspreckiej i doświadczenia naszego rosyjskiego zespołu.

Fiński producent prowadził działalność w Rosji od roku 2005. Posiadał biura w Moskwie oraz dostosowany do potrzeb zakład produkcyjny w Petersburgu, który otwarty został w czerwcu 2015.

Źródło: Teknos