a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiTeknos wycofuje się z rosyjskiego rynku

Teknos wycofuje się z rosyjskiego rynku

W konsekwencji wojny w Ukrainie oraz rozwoju sytuacji Grupa Teknos podjęła strategiczną decyzję. Firma przygotowuje plan kontrolowanego wycofania się z rosyjskiego rynku.

Fot. xusenru / pixabay.com

Na początku marca Teknos ogłosił zawieszenie swoich operacji biznesowych w Rosji. Firma podała wówczas informację, że uważnie monitoruje sytuację i w razie potrzeby podejmie kolejne kroki. Obecnie, w świetle najnowszych wydarzeń, zarząd postanowił przygotować plan kontrolowanego wyjścia z rosyjskiego rynku. Jak komentuje Paula Salastie, dyrektorka generalna i właścicielka Grupy Teknos:

Ze smutkiem obserwujemy, że wojna na Ukrainie wchodzi w kolejne fazy. Obecny rozwój sytuacji i warunki na rynku nie dają nam możliwości kontynuowania działań w tym środowisku. Biorąc pod uwagę pogarszające się lokalne warunki biznesowe, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu planowania opuszczenia rosyjskiego rynku. Chciałabym podziękować naszym pracownikom za ich zaangażowanie oraz wszystkim partnerom biznesowym – za współpracę i zaufanie. Naszym celem jest obecnie znalezienie podmiotu, który będzie w stanie przejąć i kontynuować biznes.

Teknos jest obecny na rynku w Rosji od roku 2005, posiada biuro w Moskwie oraz nowoczesny zakład produkcyjny w Petersburgu, działający od czerwca 2015. Są w nim wytwarzane farby i powłoki wodorozcieńczalne i rozpuszczalnikowe na metal i drewno, a także farby dekoracyjne i proszkowe. Wiele produktów Teknos było dostępnych w Rosji pod lokalnymi markami, np. Ohtek (farby proszkowe), Komandor (farby architektoniczne i dekoracyjne) czy Massco (ogólne farby przemysłowe).

Źródło: Teknos