a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweKoniec z przywieraniem betonu dzięki nowej powłoce

Koniec z przywieraniem betonu dzięki nowej powłoce

Usuwanie resztek usieciowanego betonu z maszyn i narzędzi bywa uciążliwym zadaniem. Dzięki nowej, innowacyjnej powłoce może jednak już wkrótce stać się przeszłością.

Fot. annawaldl / pixabay.com

Permanent Concrete Anti-Stik Coating opracowana przez firmę Master’s Touch powstała z myślą o branży mieszania, transportu i wlewania betonu. Ma ona ograniczyć koszty i ułatwić proces czyszczenia i konserwacji narzędzi, maszyn i sprzętu, które wchodzą w kontakt z betonem.

Jak teflon na patelni

Ultragładka powłoka zastosowana na powierzchniach pionowych lub ukośnych sprawia, że beton plastyczny się z nich ześlizguje. Usieciowany beton można łatwo oddzielić od powierzchni przy pomocy myjki ciśnieniowej lub szpachelki. Jak mówi Moe Elkateb, prezes Master’s Touch:

Nasza powłoka na beton zawiera nanomateriały, które są 200 razy mocniejsze od stali – posiadają imponującą twardość na poziomie 9H. Ta hydrofobowa i oleofobowa formuła wytrzymuje silne tarcie oraz jest odporna na chemikalia zawarte w mieszankach betonowych.

Swoje „magiczne” właściwości powłoka zawdzięcza niskiemu współczynnikowi oporu. Podobnie jak teflon na patelni, usieciowana powłoka powoduje ześlizgiwanie się po niej zanieczyszczeń w postaci betonu. Jeśli zaś nawet pewna ilość betonu ulegnie usieciowaniu na powierzchni, może być łatwo z niej usunięta.

W dowolnym odcieniu

Jak zapewnia producent, jednoskładnikowa formuła może być łatwo zaaplikowana natryskowo przy pomocy pistoletu HPLV lub pędzla z pianki. Produkt jest standardowo dostępny w wersji bezbarwnej, czarnej lub srebrnej, ale może być również zabarwiony na dowolny odcień.

Źródło: coatingsworld.com