a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowłoki ochronne na budynki na niemieckim rynku

Powłoki ochronne na budynki na niemieckim rynku

Znany europejski dystrybutor podpisał nową umowę obejmującą rynek niemiecki. Dotyczy ona dystrybucji linii produktów ochronnych na bazie silikonu.

Fot. arch. Brenntag

Firma Brenntag podpisała z koncernem Evonik umowę o wyłącznej dystrybucji jego linii produktowej Protectosil®. Umowa obowiązuje od czerwca tego roku i dotyczy rynku niemieckiego.

Dłuższe życie budynku

Protectosil® to linia silanowych systemów na bazie silikonu, które wykorzystywane są jako powłoki ochronne na powierzchniach budynków. Jak komentuje Alain Kavafyan, dyrektor biznesowy Coatings & Construction Brenntag DACH:

Ochrona powierzchni, na przykład przed graffiti czy uszkodzeniami korozyjnymi, ma ogromne znaczenie w branży budowlanej – może bowiem ograniczyć koszty konserwacji oraz wydłużyć życie budynku o całe dekady. Dlatego bardzo cieszy mnie, że wraz z Evonik możemy zaoferować naszym klientom w Niemczech kolejną linię wysokiej jakości produktów o takim przeznaczeniu.

Natalie Zeisel, dyrektorka kanału EMEA w linii biznesowej silanów Evonik, dodaje, że niemiecki rynek budowlany zdominowany jest przez średniej wielkości firmy, które – dążąc do tego, by wyróżnić się na tle konkurencji – coraz częściej poszukują zrównoważonych i przyjaznych środowisku rozwiązań. Linia Protectosil® ma pod tym względem wiele do zaoferowania.

Szeroki zakres zastosowań

Według dystrybutora linia Protectosil® ma szeroki zakres zastosowań. Produkty te stosowane mogą być m.in. jako ochrona przeciwko graffiti, powłoka ułatwiająca czyszczenie elewacji, a także zabezpieczenie przed uszkodzeniami i rozkładem naturalnego kamienia. Dzięki temu wydłużają one czas życia obiektów budowlanych, takich jak budynki czy mosty.

Źródło: Brenntag