a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNa Bliskim Wschodzie powstaje branżowa organizacja

Na Bliskim Wschodzie powstaje branżowa organizacja

To już oficjalne – wytwórcy farb i powłok z Bliskiego Wschodu otrzymali niezbędne pozwolenia rządowe, by założyć branżową organizację. Będzie ona nosić nazwę Middle East Paints and Coatings Association (MEPCA).

Fot. mostafa_meraji / pixabay.com

Członkami założycielskimi nowej organizacji są firmy Akzo Nobel, Asian Paints, Altakamol (Sheibani Group), Axalta, Jotun, Hempel, Caparol Paints, PPG, National Paints, RAR Holding oraz Kaizen Paints Middle East (KPME). Ponadto swoje wsparcie zadeklarowała Światowa Rada Powłok (World Coatings Council) oraz Vincentz Network.

Miliardowy rynek

Analitycy oceniają obecną wartość rynku farb i powłok na Bliskim Wschodzie na 4,7 mld $. Do roku 2032 wartość ta może wzrosnąć już do 7,5 mld $. Około 75% zapotrzebowania na farby w tym regionie pochodzi z branży budowlanej (produkty ochronne i dekoracyjne) oraz morskiej, reszta – z sektora OEM.

Działania MEPCA koncentrować się będą na farbach i powłokach ze wszystkich gałęzi przemysłu. Od uszczelniaczy i klejów przez lakiery samochodowe refinish, farby do ogólnych zastosowań przemysłowych, OEM, powłoki opakowaniowe i na kontenery, farby na statki i środki transportu, ciężki sprzęt, farby proszkowe aż po produkty dekoracyjne i architektoniczne oraz środki do drewna.

Bliska współpraca

Nowa organizacja ma zachęcać przedstawicieli branży do dzielenia się wiedzą, nawiązywania kontaktów, włączania się w dialog międzynarodowy oraz działań na rzecz poprawy warunków biznesowych. Jak mówi Abubaker Sheibani, prezes inauguracyjny MEPCA:

W naszym regionie nie brak rzetelnej wiedzy eksperckiej w zakresie farb i powłok. MEPCA będzie odgrywać kluczową rolę w rozwijaniu naszych sukcesów. Będziemy blisko współpracować z ustawodawcami, producentami oraz ekspertami, by zapewnić wzrost, powodzenie biznesowe oraz długotrwały zrównoważony rozwój naszej branży. Rozpoczynamy nową erę kooperacji. Ogromnie cieszę się, że mogę być prezesem założycielskim naszej organizacji.

W zarządzie MECPA mają się również znaleźć dyrektor zarządzający Caparol Paints Martin Rosocha, który w organizacji obejmie funkcję wiceprezesa, oraz dyrektor regionalny AkzoNobel Jasbir Gill – skarbnik MECPA.

Więcej o regionie

Wytwórcy farb i powłok z Bliskiego Wschodu dostarczają przede wszystkim produkty na miejscowy rynek, wspierając dywersyfikację ekonomiczną regionu. Więcej na temat regionu przeczytać można w naszym materiale.

Źródło: coatingsworld.com