a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiTeknos raportuje działania CSR w 2021 roku

Teknos raportuje działania CSR w 2021 roku

Teknos opublikował swój niefinansowy raport za rok 2021. Opisuje w nim postępy poczynione w ramach założeń swojego programu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR).

Fiński producent, wyróżniony niedawno złotym medalem EcoVadis, w ramach swojego programu skupia się na czterech obszarach. Są to zrównoważone rozwiązania i usługi, odpowiedzialne operacje i łańcuch dostaw, rozwój dotyczący pracowników oraz przyszłe pokolenia.

Emisja i recykling

Zgodnie z raportem w roku 2021 Teknos poświęcił wiele uwagi kwestii emisji. W pierwszym etapie obliczył własny ślad węglowy (uwzględniając wszystkie zakłady, pojazdy, a także elektryczność, ogrzewanie i chłodzenie), by skuteczniej pracować nad jego zmniejszeniem. Jak mówi Paula Salastie, dyrektorka generalna Teknos Group:

W branży farb i powłok – podobnie jak innych – ograniczenie wpływu na klimat jest koniecznością. Źródła coraz bardziej się kurczą, musimy więc szukać sposobów, by uczynić rzeczy bardziej trwałymi oraz zrównoważyć oddziaływanie na środowisko. W roku 2021 naszym celem było rozpoznanie naszego wpływu na klimat małymi, łatwymi do zmierzenia krokami, co w przyszłości pomoże nam udoskonalić nasze procesy i współprace.

W minionym roku Teknos angażował się również w działania w innowacyjnych projektach związanych z odnawialnymi surowcami oraz rozwiązaniami opakowaniowymi o niskim wpływie na środowisko. Dołączył na przykład do konsorcjum badawczego SUSBINCO, pracującego nad spoiwami i farbami pochodzenia naturalnego, a także nad opakowaniami z recyklingu.

Pierwsze hybrydowe biuro – w Polsce

W okresie pracy zdalnej i hybrydowej Teknos dbał również o właściwe warunki dla swoich pracowników. Wspominając m.in. o nowym biurze w Warszawie, Paula Salastie mówi:

Jako firma rodzinna przywiązujemy ogromną wagę do ludzi. W minionym roku na różne sposoby angażowaliśmy pracowników w społeczności Teknos i szczególną uwagę poświęcaliśmy zarządzaniu pracą. Zwiększyliśmy możliwości pracy hybrydowej, tworząc pierwsze w pełni hybrydowe biuro w Polsce, zaprojektowane z dbałością o samopoczucie zatrudnionych oraz względy środowiskowe.

O innych działaniach Teknos w ramach programu zrównoważonego rozwoju przeczytać można w raporcie, dostępnym na stronie firmy.

Źródło: Teknos