a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiTeknos ze złotym medalem EcoVadis

Teknos ze złotym medalem EcoVadis

Teknos otrzymał złoty medal EcoVadis za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju w 2021 roku. Znalazł się tym samym wśród 5% najlepiej ocenionych spośród 90 000 firm z całego świata.

Fot. arch. Teknos

W ramach programu EcoVadis firmy oceniane są na podstawie czterech kategorii: środowisko, warunki pracy i prawa człowieka, etyka oraz zrównoważone działanie. W kategorii środowiska Teknos osiągnął wysoki wyniki 80/100, ale na złotym poziomie znalazł się także w kategoriach pracy i praw człowieka oraz zrównoważonego działania.

Więcej niż emisja

Zrównoważony rozwój to fundament strategii Teknosa – dążeniem firmy jest stać się najbardziej zrównoważonym producentem farb i powłok w branży. Jak mówi Paula Salastie, dyrektorka generalna i właścicielka Teknos Group:

Cieszymy się, że nasza nieustanna praca na rzecz tego, by nasze operacje i produkty były bardziej zrównoważone, została doceniona przez EcoVadis. Znaleźć się w ścisłym gronie 5% firm to dla nas ważny moment, potwierdzający nasze zaangażowanie w zrównoważony rozwój.

Dyrektorka generalna dodaje, że zrównoważony rozwój to dla Teknos Group coś więcej niż kwestia emisji szkodliwych substancji. To również tworzenie wspaniałego miejsca do pracy oraz budowanie długoterminowych relacji ze wszystkimi udziałowcami.

Na rzecz środowiska i dobra pracowników

W ramach swojego programu zrównoważonego rozwoju Teknos kontynuuje przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych, zapewnianie bezpieczeństwa i dobrobytu swoim pracownikom oraz poszukiwanie nowych, przyjaznych środowisku rozwiązań, które pomogą obejść problem braku surowców. Uczestnictwo w programie EcoVadis umożliwia również przejrzystą prezentację swojego łańcucha dostaw.

Źródło: Teknos