a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiAzelis kupuje dystrybutorów w Indiach

Azelis kupuje dystrybutorów w Indiach

Azelis to kolejna firma, która postanowiła rozszerzyć swoje wpływy w Indiach. Producent przejął dwóch lokalnych dystrybutorów – Chemo India oraz Unipharm Laboratories.

Fot. arch. Azelis

Obydwie zakupione przez Azelis firmy specjalizują się w dystrybucji specjalistycznej chemii i składników dla sektorów CASE (ang. coatings, adhesives, sealants, elastomers), L&MWF (ang. lubricants & metalworking fluids) oraz farmaceutycznego.

Strategiczna decyzja

Transakcja pozwoli Azelis rozszerzyć swoją ofertę i zwiększyć wpływy w sektorze farmaceutycznym, ale przede wszystkim przyspieszyć rozwój swojej działalności w Indiach oraz realizować swoją strategiczną wizję dotyczącą regionu Azji i Pacyfiku. Jak mówi Laurent Nataf, dyrektor generalny i prezes Azelis Asia Pacific:

Przejęcie to logiczna strategiczna decyzja, dzięki której poszerzymy nasze solidne aktywa na rynku chemii przemysłowej i leków w Indiach. Spodziewamy się powstania wielu synergii, które pozwolą nam zbudować atrakcyjną połączoną kompleksową ofertę, zapewniając jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania i usługi w zakresie formuł.

Również druga strona transakcji wyraziła zadowolenie. Dhirajlal Shah, założyciel i współwłaściciel Chemo India oraz Unipharm Laboratories, zapewnił, że cieszą się ze wsparcia globalnego lidera, który pomoże im wejść na kolejny poziom rozwoju.

Na indyjskim rynku od ponad pół wieku

Powstałe kolejno w 1966 i 1970 roku, Chemo India i Unipharm Laboratories posiadają siedzibę w Mumbaju oraz cztery zakłady. Podmiotami w dalszym ciągu kierować będą właściciele Amit Shah i Jigar Shah, którzy pomogą również w integracji biznesów z Azelis. Zgodnie z przewidywaniami transakcja zamknięta zostanie w drugiej połowie 2022 roku.

Źródło: Azelis