a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiTeknos Poland w nowej siedzibie w Warszawie

Teknos Poland w nowej siedzibie w Warszawie

Firma Teknos Poland przeniosła się do nowej siedziby w Warszawie. Przy projektowaniu nowego obiektu wzięto pod uwagę przede wszystkim zdrowie pracowników oraz przyjazność środowisku.

Teknos Poland siedziba w Warszawie

Fot. arch. Teknos

Na nową siedzibę składają się pomieszczenia biurowe i magazyn. Biuro wspiera pracę hybrydową. Podzielone zostało na części odpowiadające różnym aktywnościom, przy czym przesuwalne ściany i meble sprawiają, że przestrzeń można łatwo dostosować. Dużo uwagi poświęcono również kolorystyce, motywującej do pracy.

Dużo zieleni i czyste powietrze

Siedziba mieści się w zielonej części miasta, na warszawskim Targówku w pobliżu zalewu, co sprzyja przerwom, rekreacji, a nawet spotkaniom na świeżym powietrzu. Jak skomentowała Justyna Przyborowska, dyrektorka ds. HR w Teknos Poland:

W czasie pandemii nasi pracownicy niezwykle dobrze dostosowali się to pracy hybrydowej. Czas, by nasze biuro wsparło nowe formy pracy. Budynek mieści się zaledwie 850 metrów od starej siedziby – jak najmniejsza zmiana lokalizacji była ważnym czynnikiem z perspektywy pracowników. Brali oni również udział w procesie projektowania obiektu. Czekamy na ich uwagi dotyczące funkcjonowania w nim, aby wiedzieć, w jakim kierunku go rozwijać.

Jakość powietrza była ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy doborze materiałów. Jak wyjaśnia Tomasz Cicherski, dyrektor operacyjny w Teknos Poland, jako producent farb Teknos zdaje sobie sprawę, jak ważna dla zdrowia i produktywności pracowników jest jakość powietrza wewnątrz obiektu, dlatego wybrane zostały materiały posiadające certyfikat M1 lub równoważny. Dywany z technologią AirMaster dodatkowo zapobiegają koncentracji kurzu w powietrzu. Klamki u drzwi zostały natomiast zabezpieczone własną powłoką antymikrobową Teknos.

Doświadczenie do wykorzystania w innych siedzibach

W nowej siedzibie wykorzystane zostały również inteligentne rozwiązania zmniejszające zużycie energii i wody. Dzięki nim, a także dużym oknom, zapewniającym dobry dostęp do światła dziennego, Teknos chce obniżyć zużycie energii przynajmniej o 20%. Udoskonalenia w polskiej siedzibie firmy komentuje Tram Nguyen, specjalista ds. zrównoważonego rozwoju w Grupie Teknos:

Jesteśmy na drodze do zbudowania zrównoważonej firmy. Oznacza to podejmowanie konkretnych działań związanych ze zrównoważonym rozwoju we wszystkim, co robimy. Projektowanie nowej siedziby w Warszawie otworzyło nam oczy na to, jak wiele zrównoważonych rozwiązań – które nie wiążą się z dodatkowymi kosztami – mamy do dyspozycji. Projekt ten pomógł nam zdobyć wiedzę i doświadczenie, które wykorzystamy w innych siedzibach Teknos.

Źródło: Teknos