REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel upraszcza organizację w firmie

Hempel zapowiedział uproszczenie swojej struktury organizacyjnej. Cel? Bliższe relacje z klientami, sprawniejsze działanie i podwojenie sprzedaży do poziomu 3 mld € w ciągu najbliższych czterech lat.

Hempel organizacja struktura organizacyjna

Zespół zarządzający Hempel. Fot. arch. Hempel

Obecnie działalność handlowa Hempel jest podzielona na kluczowe segmenty: Marine (kierowany przez wiceprezesa wykonawczego Alexandra Enströma), Energy & Infrastructure (kierowany przez wiceprezesa wykonawczego Michaela Hansena) oraz Decorative (kierowany przez wiceprezesa wykonawczego Joego Devitta).

Uwolnić potencjał i energię

Jak zapowiada Hempel, nowa struktura organizacyjna ma m.in. sprzyjać bliższym kontaktom z klientami. Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny koncernu, komentuje:

Cieszę się, że mogę ogłosić obecne zmiany. Mój nowy zespół zarządzający będzie podążał nową ścieżką pracy w Hempel – zorganizowaliśmy nasz biznes w taki sposób, że jest jeszcze bardziej skoncentrowany na kliencie, co pozwoli nam uwolnić potencjał i energię, kryjące się w naszej organizacji, w ramach strategii Double Impact.

Dotychczasowa dyrektorka operacyjna i wiceprezeska wykonawcza Katarina Lindström poprowadzi dział Technology & Operations. Dyrektor finansowy i wiceprezes wykonawczy Lar Dollerup stanie na czele działu Finance & Digital. Natomiast Pernille Fritz Vilhelmsen, pełniąca obowiązki dyrektorki ds. kadr i kultury, została szefową działu People & Culture. W skład nowego zespołu zarządzającego wejdzie również René Overgaard Jensen, kierujący działem Strategy & Transformation.

Jasno określone role

Dzięki zmianom Hempel zyskał prostszą strukturę organizacyjną, w której jasno określone są role i zadania. W ten sposób firmie będzie łatwiej się rozwijać i docierać do klientów, realizując strategię Double Impact w szybszym tempie, koniecznym dla osiągnięcia wytyczonych celów.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA