a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiGrupa PCC planuje wielomilionową inwestycję

Grupa PCC planuje wielomilionową inwestycję

Grupa PCC poinformowała, że spółki PCC Rokita i PCC Exol mają w planach największą w swojej historii inwestycję. Celem jest zwiększenie produkcji i rozszerzenie asortymentu. Jej wartość jest szacowana na 351 mln zł.

grupa PCC inwestycja

Fot. marcinjozwiak / pixabay.com

Równocześnie Grupa PCC dba o ekologię, planując inwestycje w odnawialne źródła energii i zmniejszając swój ślad węglowy. Zwiększa również w swojej ofercie liczbę przyjaznych środowisku produktów z linii GreenLine, które w tym momencie stanowią już 25% całego asortymentu firmy.

Pierwsza taka instalcja w Polsce

Nowa, szacowana na 351 mln zł inwestycja, zrealizowana zostanie na terenie chemicznego parku przemysłowego w Brzegu Dolnym. Jak mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita:

Nowa instalacja będzie pierwszą tego typu w Polsce, elastycznie łączącą produkcję etoksylatów i polioli. Przyjęte rozwiązania technologiczne i jej uniwersalność mają umożliwić szybkie dostosowywania portfolio produktowego do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynkowych.

Zakończenie realizacji przewidywane jest w połowie 2026 roku. Zdolności produkcyjne, jakie prawdopodobnie uda się dzięki niej osiągnąć, wynosić będą ok. 50-55 tysięcy ton.

Rekordowe wyniki – dobry klimat dla inwestycji

Dariusz Ciesielski, Prezes Zarządu PCC Exol, dodaje, że powstające na nowej instalacji wyroby – etoksylaty, poliole polieterowe i inne produkty etoksylowane – będą wykazywały niższą emisję LZO. Ich proces produkcji będzie szybszy i generował będzie mniej odpadów. Decyzja o inwestycji to m.in. efekt rekordowych wyników finansowych uzyskanych przez PCC Rokita i PCC Exol w minionym roku.

Źródło: PCC

Dowiedz się więcej o firmie