REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Grupa PCC planuje wielomilionową inwestycję

Grupa PCC poinformowała, że spółki PCC Rokita i PCC Exol mają w planach największą w swojej historii inwestycję. Celem jest zwiększenie produkcji i rozszerzenie asortymentu. Jej wartość jest szacowana na 351 mln zł.

grupa PCC inwestycja

Fot. marcinjozwiak / pixabay.com

Równocześnie Grupa PCC dba o ekologię, planując inwestycje w odnawialne źródła energii i zmniejszając swój ślad węglowy. Zwiększa również w swojej ofercie liczbę przyjaznych środowisku produktów z linii GreenLine, które w tym momencie stanowią już 25% całego asortymentu firmy.

Pierwsza taka instalcja w Polsce

Nowa, szacowana na 351 mln zł inwestycja, zrealizowana zostanie na terenie chemicznego parku przemysłowego w Brzegu Dolnym. Jak mówi Wiesław Klimkowski, Prezes Zarządu PCC Rokita:

Nowa instalacja będzie pierwszą tego typu w Polsce, elastycznie łączącą produkcję etoksylatów i polioli. Przyjęte rozwiązania technologiczne i jej uniwersalność mają umożliwić szybkie dostosowywania portfolio produktowego do dynamicznie zmieniających się potrzeb rynkowych.

Zakończenie realizacji przewidywane jest w połowie 2026 roku. Zdolności produkcyjne, jakie prawdopodobnie uda się dzięki niej osiągnąć, wynosić będą ok. 50-55 tysięcy ton.

Rekordowe wyniki – dobry klimat dla inwestycji

Dariusz Ciesielski, Prezes Zarządu PCC Exol, dodaje, że powstające na nowej instalacji wyroby – etoksylaty, poliole polieterowe i inne produkty etoksylowane – będą wykazywały niższą emisję LZO. Ich proces produkcji będzie szybszy i generował będzie mniej odpadów. Decyzja o inwestycji to m.in. efekt rekordowych wyników finansowych uzyskanych przez PCC Rokita i PCC Exol w minionym roku.

Źródło: PCC

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA