a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweBASF otwiera nowy oddział i kupuje zieloną energię

BASF otwiera nowy oddział i kupuje zieloną energię

Działania BASF podjęte w ostatnich dniach potwierdzają, że firma konsekwentnie dąży do przejścia na zieloną energię. Koncern stworzył właśnie nowy oddział BASF Renewable Energy oraz podpisał z Engie duży kontrakt na dostawę prądu z elektrowni wiatrowych.

BASF zielona energia odnawialna energia

Fot. Elisa Riva / pixabay.com

Nowy oddział formalnie powstanie 1 stycznia 2022. Jego zadaniem będzie zaopatrywanie Grupy BASF w Europie w prąd z odnawialnych źródeł, handel energią na europejskim rynku oraz globalny konsulting w dziedzinie odnawialnej energii.

Niezawodne źródła energii to konieczność

Jednostka będzie mieć swoją siedzibę w Ludwigshafen, a na jej czele stanie Horatio Evers, który do tej pory odpowiedzialny był za rozwijanie odnawialnej energii w BASF. Jak mówi Evers:

Jako czołowa firma z branży chemicznej już teraz jesteśmy jednym z największych przemysłowych konsumentów energii elektrycznej w Europie. Ze względu na przejście w stronę odnawialnej energii oraz wprowadzenie nowych, emitujących mniej dwutlenku węgla procesów opartych na elektryczności, nasze zapotrzebowanie w przyszłości jeszcze wzrośnie. Niezawodne i wydajne źródła prądu z dużym udziałem energii odnawialnej, a do tego w rozsądnej cenie są nam obecnie niezbędne, by zrealizować nasze cele.

Oddział będzie inicjował nowe projekty, których celem będzie dostarczenie energii z własnych instalacji BASF, ale również zawierał będzie umowy z innymi dostawcami energii. W planach jest już udział w budowie farmy wiatrowej Hollandse Kust Zuid z Vattenfall oraz elektrowni wiatrowej, którą RWE zamierza postawić na Morzu Północnym.

Nowy, 25-letni kontrakt

Spójny z przedstawioną strategią BASF jest również kontrakt PPA, który koncern podpisał właśnie z firmą Engie na najbliższych 25 lat. W ramach niego od dnia 1 stycznia 2022 Engie dostarczać będzie BASF 20,7 terawatogodzin odnawialnej energii, pochodzącej z instalacjii Engie – obecnie głównie lądowych elektrowni wiatrowych zlokalizowanych w Hiszpanii.

Źródło: BASF