a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiKolor Roku 2022 Dunn-Edwards: jesień w Paryżu

Kolor Roku 2022 Dunn-Edwards: jesień w Paryżu

Kolorem Roku 2022 Dunn-Edwards został jesienny Art and Craft. Szyk bohemy z odrobiną jesieni w Paryżu – mówi o nim ekspertka ds. koloru i stylistka Dunn-Edwards, Sara McLean.

Dunn-Edwards Kolor Roku 2022

Fot. arch. Dunn-Edwards

Ciepły i ziemisty, Art nad Craft pomaga stworzyć we wnętrzu nastrój stabilności i spokoju. Równocześnie pozostawia też dużo przestrzeni naszej osobistej kreatywności.

Mniej chaosu, więcej optymizmu

Art and Craft w ramach trendów Dunn-Edwards 2022 należy do kolekcji Naturrensing, której przesłaniem jest ograniczenie chaosu w naszym życiu i powrót do tego, co istotne. Jak mówi Sara McLean, ekspertka ds. koloru oraz stylistka w Dunn-Edwards:

Optymizm oznacza przyjmowanie rzeczywistości i nowych możliwości. Nasze kolory i projekty odzwierciedlają nasze wewnętrzne potrzeby – w obecnej sytuacji staramy się wytyczać nowe ścieżki. Art and Craft jest natomiast ponadczasowym odcieniem, który uosabia przeszłość, ale i ma w sobie optymizm i nadzieję na przyszłość.

Luxury living room interior design with large window and kitchen

New Luxury Home Exterior Detail: New House Front Door and Covere

Wyjście z kwarantanny pozwoliło nam na nowo docenić naturę oraz znaczenie kontaktu międzyludzkiego. Art and Craft pomaga zaspokoić potrzeby tych, którzy szukają obecnie spokoju, a równocześnie przygody. Ciepłe tony, ziemiste kolory ziemi łączą nas ze światem zewnętrznym, którego jeszcze niedawno tak nam brakowało.

Bohema i folklor

Art and Craft wpisuje się również w nowy trend w wystroju wnętrz – powrotu do tradycji i estetyki akademickiej, z ciepłymi brązami w stylu umbry, ochry, orzechów włoskich i gliniastych odcieni. Wracają również klimaty lat 70., które może reprezentować – bohema, folklor oraz styl wiejski i organiczne barwy tamtej epoki.

Beautiful living room in bright industrial loft. Indoors decorat

breakfast

Kolor Roku 2022 Dunn-Edwards to odcień świetnie wpisuje się w każdy wystrój stwarzający wrażenie stabilności i spokoju. Jako alternatywa dla czerni, brąz jest bardziej miękki i ciepły oraz budzi silniejsze skojarzenia z naturą. Jak dodaje McLean:

To bardzo wszechstronny odcień, który zgodnie z naszymi przewidywaniami w nadchodzącym roku będzie wykorzystywany w wielu różnych branżach i zastosowaniach. Dostrzegam w nim szyk bohemy z odrobiną jesieni w Paryżu. To mocno związany z ziemią kolor, przywołujący na myśl stabilizację, wygodę i spokój – wszystko, czego obecnie tak potrzebujemy.

Chaises de bistro dans un café

Źródło: Dunn-Edwards, fot. arch. Dunn-Edwards