a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAxalta Coating Systems na liście „Newsweeka”

Axalta Coating Systems na liście „Newsweeka”

Amerykański magazyn „Newsweek” opublikował swoją listę Najbardziej Odpowiedzialnych Firm Ameryki. Znalazło się na niej kilku producentów farb, m.in. Axalta Coating Systems.

Axalta Coating Systems Newsweek America's Most Responsible Companies

Fot. arch. Axalta Coating Systems

America’s Most Responsible Companies to zestawienie 500 najbardziej odpowiedzialnych firm w USA, podzielonych na 14 podkategorii. Axalta uplasowała się na 138. pozycji.

Dane z raportów i niezależny sondaż

Lista powstaje w oparciu o publicznie dostępne informacje pochodzące z raportów firm dotyczących zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności społecznej biznesu, a także w oparciu o niezależny sondaż. Jak komentuje Robert Bryant, prezes i dyrektor generalny Axalta Coating Systems:

Cieszymy się, że „Newsweek” docenił nasze bezustanne zaangażowanie na polu innowacji produkowych i technologicznych, odpowiedzialnej produkcji, troski o pracowników i społeczność oraz etycznych praktyk biznesowych. Fakt, że znaleźliśmy się na liście to potwierdzenie niesamowitej pracy, jaką każdego dnia wykonują nasze zespoły na całym świecie, by ograniczyć wpływ naszych operacji na środowisko, rozwijać technologie wspierające dążenie naszych klientów do zrównoważonego rozwoju oraz wywierać pozytywny wpływ na pracowników, klientów i udziałowców.

Dzięki niezależnemu sondażowi lista „Newsweeka” bierze także pod uwagę perspektywę klientów. Uczestnicy badania, obywatele Stanów Zjednoczonych, byli pytani o to, w jaki sposób postrzegają działalność poszczególnych firm w ramach akcji społecznych.

Inni wytwórcy farb na liście

W zestawieniu „Newsweeka” znaleźli się również inni producenci farb działający na amerykańskim rynku – m.in. Sherwin-Williams, Huntsman i PPG. Pełną listę znaleźć można na stronie newsweek.com.

Źródło: Axalta Coating Systems