a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneBTC Europe dystrybutorem NXTLEVVEL Biochem

BTC Europe dystrybutorem NXTLEVVEL Biochem

BTC Europe, należąca do BASF struktura dystrybucyjna, oraz NXTLEVVEL Biochem podpisały umowę o dystrybucji rozpuszczalników pochodzenia biologicznego otrzymywanych z kwasu lewulinowego. Kontrakt dotyczy rynku europejskiego.

Fot. arch. BASF

Kwas lewulinowy może służyć jako wszechstronny budulec dla środków chemicznych otrzymywanych bezpośrednio z biomasy. Ze względu na ich dobre właściwości rozpuszczające, niską lotność, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz biodegradowalność rozpuszczalniki na bazie kwasu lewulinowego mogą być w wielu zastosowaniach przyjazną środowisku alternatywą dla rozpuszczalników na bazie surowców kopalnych.

W odpowiedzi na potrzeby

Obie firmy podjęły współpracę w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie na przyjazne środowisku, niskoemisyjne produkty na europejskim rynku. Jak mówi Jose Corral Montilla, dyrektor zarządzający w BTC Europe:

Wzbogacanie naszej oferty odpowiednimi zrównoważonymi i efektywnymi z punktu widzenia surowców rozwiązaniami to fundament naszej strategii. Współpraca z NXTLEVVEL Biochem oznacza dla nas nowe możliwości rozwoju i wzmocni naszą pozycję w europejskim biznesie dystrybucyjnym.

Jose Corral Montilla podkreśla również, że nowa oferta pomoże klientom ograniczyć ich ślad węglowy. W ten sposób będą w stanie spełnić obecne wymagania rynku, a zarazem oczekiwania ich własnych klientów.

Higiena osobista, farby i rolnictwo

Aris de Rijke, dyrektor generalny NXTLEVVEL Biochem, dodaje, że połączenie ich produktów z silną pozycją BTC Europe na europejskim rynku dystrybutorów w branży chemicznej oznacza nowe, duże możliwości biznesowe. Pochodne kwasu lewulinowego są produkowane przez NXTLEVVEL Biochem na różne rynki – od środków czystości przez higienę osobistą aż po farby i powłoki oraz rolnictwo.

Źródło: BASF