REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

BTC Europe dystrybutorem NXTLEVVEL Biochem

BTC Europe, należąca do BASF struktura dystrybucyjna, oraz NXTLEVVEL Biochem podpisały umowę o dystrybucji rozpuszczalników pochodzenia biologicznego otrzymywanych z kwasu lewulinowego. Kontrakt dotyczy rynku europejskiego.

BTC Europe NXTLEVVEL Biochem dystrybutor rozpuszczalniki kwas lewulinowy

Fot. arch. BASF

Kwas lewulinowy może służyć jako wszechstronny budulec dla środków chemicznych otrzymywanych bezpośrednio z biomasy. Ze względu na ich dobre właściwości rozpuszczające, niską lotność, wysoki poziom bezpieczeństwa oraz biodegradowalność rozpuszczalniki na bazie kwasu lewulinowego mogą być w wielu zastosowaniach przyjazną środowisku alternatywą dla rozpuszczalników na bazie surowców kopalnych.

W odpowiedzi na potrzeby

Obie firmy podjęły współpracę w odpowiedzi na wysokie zapotrzebowanie na przyjazne środowisku, niskoemisyjne produkty na europejskim rynku. Jak mówi Jose Corral Montilla, dyrektor zarządzający w BTC Europe:

Wzbogacanie naszej oferty odpowiednimi zrównoważonymi i efektywnymi z punktu widzenia surowców rozwiązaniami to fundament naszej strategii. Współpraca z NXTLEVVEL Biochem oznacza dla nas nowe możliwości rozwoju i wzmocni naszą pozycję w europejskim biznesie dystrybucyjnym.

Jose Corral Montilla podkreśla również, że nowa oferta pomoże klientom ograniczyć ich ślad węglowy. W ten sposób będą w stanie spełnić obecne wymagania rynku, a zarazem oczekiwania ich własnych klientów.

Higiena osobista, farby i rolnictwo

Aris de Rijke, dyrektor generalny NXTLEVVEL Biochem, dodaje, że połączenie ich produktów z silną pozycją BTC Europe na europejskim rynku dystrybutorów w branży chemicznej oznacza nowe, duże możliwości biznesowe. Pochodne kwasu lewulinowego są produkowane przez NXTLEVVEL Biochem na różne rynki – od środków czystości przez higienę osobistą aż po farby i powłoki oraz rolnictwo.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA