a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneJotun rozpocznie produkcję farb w Algierii

Jotun rozpocznie produkcję farb w Algierii

Grupa Jotun oraz Med Investment Holding Spa z Algerii podpisały umowę o produkcji farb i powłok Jotun w Algerii. Produkcja odbywać się będzie poprzez spółkę joint venture Technover P.

Przedstawiciele Jotun, Med Investment i Alusys po podpisaniu umowy. Fot. arch. Jotun

Farby dekoracyjne i powłoki ochronne Jotun produkowane będą w nowo wybudowanym i dobrze wyposażonym zakładzie w rejonie Tizi-Ouzou na wschód od Algieru. Fabryka została zaprojektowana przez niemiecką firmę technologiczną Netzsch i jest w stanie produkować lokalnie standardowej jakości farby i powłoki o wartości 120 mln $, które obecnie są importowane.

Zaangażowanie Jotun na algierskim rynku

Współpraca jest pierwszą bezpośrednią inwestycją zagraniczną i umową o produkcją w Algerii ze strony jednego ze światowych producentów farb i powłok. Richard Chapman, regionalny dyrektor ds. rozwijających się rynków w obszarze MEIA, skomentował:

Ta inwestycja pokazuje długoterminowe zaangażowanie Jotun, jeśli chodzi o algierski rynek. Dzięki niej możemy zaoferować naszym klientom w Algierii najwyższą jakość – uznane na rynku międzynarodowym farby dekoracyjne i powłoki ochronne. Wpisuje się to w strategię i wartości Grupy Jotun oraz jest zgodne z dużym doświadczeniem przemysłowym Med Investment w Algerii.

Lies Kerrar, dyrektor generalny Med Investment Holding, dodaje, że współpraca jest kolejnym krokiem w ramach ich strategii rozwijania konkurencyjnej, skoncentrowanej na jakości lokalnej produkcji. Do tej pory odnieśli już sukcesy na tym polu m.in. w branży farmaceutycznej.

Rosnące zapotrzebowanie

Jotun zamierza wykorzystać stale rosnące zapotrzebowanie na farby i powłoki w Algerii. Dotyczy to zarówno branży budowlanej, jak i przemysłowej, w tym olejowo-gazowej.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie