REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun rozpocznie produkcję farb w Algierii

Grupa Jotun oraz Med Investment Holding Spa z Algerii podpisały umowę o produkcji farb i powłok Jotun w Algerii. Produkcja odbywać się będzie poprzez spółkę joint venture Technover P.

Jotun produkcja farb Algieria

Przedstawiciele Jotun, Med Investment i Alusys po podpisaniu umowy. Fot. arch. Jotun

Farby dekoracyjne i powłoki ochronne Jotun produkowane będą w nowo wybudowanym i dobrze wyposażonym zakładzie w rejonie Tizi-Ouzou na wschód od Algieru. Fabryka została zaprojektowana przez niemiecką firmę technologiczną Netzsch i jest w stanie produkować lokalnie standardowej jakości farby i powłoki o wartości 120 mln $, które obecnie są importowane.

Zaangażowanie Jotun na algierskim rynku

Współpraca jest pierwszą bezpośrednią inwestycją zagraniczną i umową o produkcją w Algerii ze strony jednego ze światowych producentów farb i powłok. Richard Chapman, regionalny dyrektor ds. rozwijających się rynków w obszarze MEIA, skomentował:

Ta inwestycja pokazuje długoterminowe zaangażowanie Jotun, jeśli chodzi o algierski rynek. Dzięki niej możemy zaoferować naszym klientom w Algierii najwyższą jakość – uznane na rynku międzynarodowym farby dekoracyjne i powłoki ochronne. Wpisuje się to w strategię i wartości Grupy Jotun oraz jest zgodne z dużym doświadczeniem przemysłowym Med Investment w Algerii.

Lies Kerrar, dyrektor generalny Med Investment Holding, dodaje, że współpraca jest kolejnym krokiem w ramach ich strategii rozwijania konkurencyjnej, skoncentrowanej na jakości lokalnej produkcji. Do tej pory odnieśli już sukcesy na tym polu m.in. w branży farmaceutycznej.

Rosnące zapotrzebowanie

Jotun zamierza wykorzystać stale rosnące zapotrzebowanie na farby i powłoki w Algerii. Dotyczy to zarówno branży budowlanej, jak i przemysłowej, w tym olejowo-gazowej.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA