REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG ze zgodą Komisji Europejskiej na przejęcie Tikkurili

Koncern PPG ogłosił, że otrzymał bezwarunkową zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie udziałów fińskiej Tikkurili. To ważny krok na drodze do zamknięcia transakcji.

PPG Tikkurila zgoda Komisja Europejska

Fot. dimitrisvetsikas1969 / pixabay.com

Przypominamy: w grudniu ubiegłego roku firma PPG ogłosiła, że doszła do porozumienia w sprawie przejęcia Tikkurili. W styczniu z alternatywną, bardziej hojną ofertą wystąpił jednak holenderski AkzoNobel. W odpowiedzi PPG podniósł stawkę, zaś AkzoNobel wycofał się z walki o udziały fińskiej spółki.

Obecnie amerykański koncern uzyskał jedną z ważniejszych zgód wymaganych do przejęcia – zgodę Komisji Europejskiej. W związku z tym, że 15 marca wygasa oferta przetargowa PPG, spodziewane jest, że firma poda dziś nowe informacje w sprawie transakcji.

Do finalizacji procesu wymagane jest uzyskanie szeregu innych zgód. PPG spodziewa się jednak, że transakcja zostanie zamknięta jeszcze w pierwszym kwartale tego roku lub na początku drugiego kwartału. Przejęcie Tikkurili będzie kosztowało amerykańskiego giganta blisko 1,1 mld $.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA