a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneTikkurila przejdzie w ręce PPG

Tikkurila przejdzie w ręce PPG

Koncern PPG ogłosił, że doszedł do ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia Tikkurili. Transakcja kosztować będzie amerykańskiego giganta 1,1 mld €.

PPG Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

PPG przejmie fińskiego producenta w ramach transakcji gotówkowej. Zgodnie z warunkami umowy PPG wezwie udziałowców do sprzedaży wszystkich wyemitowanych i pozostających w obrocie akcji Tikkurili. Za każdą akcję otrzymają oni 25 € w gotówce.

Większe wpływy w Europie

Dzięki transakcji PPG zamierza wzmocnić swoją pozycję na rynku farb dekoracyjnych w krajach Europy północnej i wschodniej. Jak komentuje Michael McGarry, prezes zarządu i dyrektor generalny PPG:

PPG i Tikkurila świetnie do siebie pasują, zarówno geograficznie jak i z perspektywy oferty farb dekoracyjnych. Od dawna podziwialiśmy drogę, jaką przeszła Tikkurila tworząc silne marki farb dekoracyjnych na północy i wschodzie Europy, gdzie PPG na rynku farb dekoracyjnych ma minimalne wpływy.

Tikkurila to firma powstała w 1862 roku z siedzibą w Vantaa w Finlandii. Działa na rynku farb dekoracyjnych w 11 krajach, zaś 80% jej obrotów pochodzi z Finlandii, Szwecji, Rosji, Polski oraz krajów bałtyckich.

Zamknięcie transakcji w drugim kwartale 2021

Cała transakcja kosztować będzie PPG 1,1 mld €. Zgodnie z planem zostanie ona zamknięta w drugim kwartale 2021 roku, po zatwierdzeniu przez odpowiednie autorytety.

Źródło: PPG