REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Tikkurila przejdzie w ręce PPG

Koncern PPG ogłosił, że doszedł do ostatecznego porozumienia w sprawie przejęcia Tikkurili. Transakcja kosztować będzie amerykańskiego giganta 1,1 mld €.

PPG Tikkurila

Fot. arch. Tikkurila

PPG przejmie fińskiego producenta w ramach transakcji gotówkowej. Zgodnie z warunkami umowy PPG wezwie udziałowców do sprzedaży wszystkich wyemitowanych i pozostających w obrocie akcji Tikkurili. Za każdą akcję otrzymają oni 25 € w gotówce.

Większe wpływy w Europie

Dzięki transakcji PPG zamierza wzmocnić swoją pozycję na rynku farb dekoracyjnych w krajach Europy północnej i wschodniej. Jak komentuje Michael McGarry, prezes zarządu i dyrektor generalny PPG:

PPG i Tikkurila świetnie do siebie pasują, zarówno geograficznie jak i z perspektywy oferty farb dekoracyjnych. Od dawna podziwialiśmy drogę, jaką przeszła Tikkurila tworząc silne marki farb dekoracyjnych na północy i wschodzie Europy, gdzie PPG na rynku farb dekoracyjnych ma minimalne wpływy.

Tikkurila to firma powstała w 1862 roku z siedzibą w Vantaa w Finlandii. Działa na rynku farb dekoracyjnych w 11 krajach, zaś 80% jej obrotów pochodzi z Finlandii, Szwecji, Rosji, Polski oraz krajów bałtyckich.

Zamknięcie transakcji w drugim kwartale 2021

Cała transakcja kosztować będzie PPG 1,1 mld €. Zgodnie z planem zostanie ona zamknięta w drugim kwartale 2021 roku, po zatwierdzeniu przez odpowiednie autorytety.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA