REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempaguard X7 już na dwóch tysiącach statków

Koncern Hempel ogłosił, że jego flagowy produkt – farba przeciwporostowa Hempaguard X7 – został zastosowany już na 2000 statków. Ograniczył tym samym zużycie paliwa o 7,6 mln ton, obniżając wydatki o co najmniej 2,6 mld $, zaś emisję dwutlenku węgla – o 23,5 mln ton.

Hempaguard X7

Fot. arch. Hempel

Od czasu jego wprowadzenia na rynek w 2013 roku farba Hempaguard X7 została zastosowana ponad 2000 razy. Przy tej okazji Hempel podsumował korzyści, które jej aplikacja przyniosła operatorom i środowisku.

Miliony ton dwutlenku węgla mniej

Stwierdzono, że aplikacja farby Hempaguard X7 pozwoliła dotychczas obniżyć emisję dwutlenku węgla o 23,5 mln ton – czyli ilość emitowaną przez 1,2 mln samochodów pasażerskich. Jak komentuje Michael Hansen, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. handlu w firmie Hempel:

Fakt, że w ciągu zaledwie siedmiu lat udało nam się osiągnąć liczbę 2000 aplikacji potwierdza, że klienci cenią naszą technologię. Równocześnie podkreśla, jak ważne jest opracowywanie nowych rozwiązań, które pomagają klientom spełniać wymogi środowiskowe, a zarazem wyraźnie ograniczyć koszty.

Jak dodaje Hansen, to również potwierdzenie, że Hempel jest liderem w dziedzinie powłok zapobiegających porastaniu kadłubów statków i ograniczających zużycie paliwa. Dwutysięcznym statkiem, który zabezpieczony został farbą Hempaguard X7, był tankowiec TORM Titan.

Przełomowa technologia

Farba Hempaguard X7 wykorzystuje technologię Actiguard®, która w jednym produkcie łączy gładkość powłoki silikonowej oraz biocydy skuteczne w walce z porastaniem. Powłoka Hempaguard X7 jako pierwsza została oparta na tej przełomowej technologii.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA