a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNouryon w europejskim konsorcjum zielonej energii

Nouryon w europejskim konsorcjum zielonej energii

Firmy Heineken, Nouryon, Philips i Signify utworzyły pierwsze konsorcjum na rzecz odnawialnej energii w Europie. Partnerzy mają wspólną wizję obniżenia emisji dwutlenku węgla w duchu porozumienia paryskiego i Europejskiego Zielonego Ładu.

Nouryon konsorcjum

Fot. arch. Nouryon

Firmy połączyły siły, by zbudować 35 nowych turbin wiatrowych w regionie Mutkalampi w Finlandii. Projekt ma zostać ukończony w 2023 roku.

200 tysięcy ton dwutlenku węgla mniej

Nowa instalacja, która zostanie wykonana przez francuską firmę Neoen, ma generować co roku ilość energii wystarczającą do zasilenia 40 tysięcy gospodarstw domowych. Otrzymana w ten sposób odnawialna energia pozwoli uniknąć emisji 230 000 ton dwutlenku węgla rocznie.

Konsorcjum podpisało na energię wirtualną umowę PPA na następne 10 lat. Fizycznie energia trafiać będzie do fińskiej sieci, natomiast czterej członkowie konsorcjum będą odnosić korzyści na podstawie gwarancji pochodzenia.

Droga Nouryon do obniżenia emisji

Dzięki konsorcjum Heineken zapewni odnawialną energię dla dodatkowych swoich 31 zakładów produkcyjnych w Europie, Nouryon zrobi postępy na drodze do swojego celu obniżenia emisji dwutlenku węgla o 25% do roku 2025, Philips zamierza zasilać w ten sposób swoje instalacje w Europie, a Signify umocni swoją pozycję jako lidera zielonej energii, wykorzystując nadal 100% odnawialnej elektryczności. Jak komentuje Marcel Galjee, wiceprezes oddziału Energy & New Business w Nouryon Industrial Chemicals:

Jako nasz wkład w zrównoważoną przyszłość ustanowiliśmy sobie cel, by w latach 2020-2025 zredukować emisję dwutlenku węgla o 25% oraz zwiększyć udział odnawialnej i niskowęglowej energii w naszej firmie do 60%. Ten wirtualny kontrakt PPA łączy dwie rzeczy: pozwala wygenerować dodatkową odnawialną energię w Finlandii, gdzie jest na to miejsce – zarówno fizycznie, jak i w sieci – podczas gdy my uzyskujemy zieloną energię dla naszych działań.

Źródło: Nouryon