REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Papuzi samolot z farbami AkzoNobel

AkzoNobel, linie lotnicze Azul Airlines i Embraer stworzyły razem najbardziej kolorowy samolot Ameryki Południowej – Embraer 195 E2 „Ara modra”. Inspiracją dla nich stał się program przywrócenia w naturze pewnego gatunku ptaka, uznanego już za gatunek wymarły.

samolot ara modra AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Ptak, o którym mowa, to ara modra (Cyanopsitta spixii) – narodowy symbol Brazylii. Choć w ubiegłym roku gatunek został uznany za wymarły na wolności, podjęto program, który ma go przywrócić w jego naturalnym środowisku.

Ponad pięćdziesiąt odcieni

Z tej okazji brazylijski artysta Pardal stworzył projekt samolotu będący hołdem dla ary modrej oraz zwracający uwagę na konieczność ochrony bioróżnorodności. Spośród 58 odcieni, które wykorzystano do wykonania projektu, połowa została stworzona na zamówienie i musiała zostać dostarczona w ciągu dwóch tygodni.

AkzoNobel jako dostawca farb stanął na wysokości zadania. Kolorowy projekt wykonany został przez ekipę Embraera przy pomocy systemu powłokowego Aerodur 3001/3002. Samolotowemu projektowi towarzyszyła lokalna odsłona akcji Let’s Colour – ponad 3000 litrów farb dekoracyjnych AkzoNobel wykorzystano do odnowienia miejscowego teatru i kościoła.

Nie pierwszy taki projekt

To nie pierwsze kolorystyczne szaleństwo AkzoNobel z marką Embraer. Wcześniej, także w ramach zwrócenia uwagi na wymierające gatunki, powstały podobne samoloty m.in. z wizerunkiem tygrysa, orła i rekina.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA