REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ciepło i pozytywnie: trendy 2021 marki Clariant

W tym roku spędziliśmy w domu więcej czasu niż kiedykolwiek. Wielu z nas zmotywowało to, by wreszcie pomyśleć o odnowieniu mieszkania. Propozycjami odcieni, które wprowadzą nas w pozytywny nastrój, służy firma Clariant.

Clariant trendy 2021

Odcienie z nowej kolekcji Clariant: Ubuntu, Commuovere i Hireath. Fot. arch. Clariant

W ostatnich miesiącach wszyscy znaleźliśmy się w trudnej, klaustrofobicznej sytuacji. Clariant przekonuje, że tym, czego obecnie najbardziej potrzebujemy, jest kolor. I proponuje kolekcję żywych, ciepłych odcieni na rok 2021.

Pozytywny wpływ koloru

Hasłem przyświecającym trendom kolorystycznym Clariant na rok 2021 jest wolność. Nasza swoboda podróżowania i spędzania czasu tak jak lubimy została ograniczona, wciąż mamy jednak możliwość kreatywnego działania, podarowania odrobiny koloru naszym bliskim i urządzania przestrzeni wokół nas tak, jak potrzebujemy.

Na podstawie sugestii ekspertów ds. koloru i projektantów wnętrz Clariant zaproponował zestaw 13 odcieni na nadchodzący sezon. Wszystkie w pozytywny sposób oddziałują na psychikę i tworzą bezpieczną, przytulną przestrzeń do życia.

Clariant trendy 2021

Fot. arch. Clariant

Ciepłe i intensywne

W nowej palecie Clariant znalazły się intensywne, ciepłe odcienie, które w odważnych połączeniach występowały dotychczas tylko na wybiegach mody. Jak mówi Franziska Hammerl, szefowa działu Decorative and Wood Coatings, Global Technical Marketing Coatings w firmie Clariant:

Powszechnie wiadomo, że kolory mogą być odbiciem naszych emocji lub na nie wpływać. Dlatego do naszej najnowszej kolekcji wybraliśmy jasne, ciepłe i neutralne odcienie, które pozwolą stworzyć oddziałującą na nas pozytywnie przestrzeń.

Wśród tych odcieni, jak dodaje Hammerl, znalazła się m.in. intensywna czerwień Meraki (z greckiego „pasja”) czy Ubuntu (co w językach nguni oznacza „człowieczeństwo”) – ciepły, intensywny żółty, który oddaje siłę więzi międzyludzkich, tak dla nas ważnych zwłaszcza dziś, gdy jesteśmy rozdzieleni.

Kolor Roku 2021 zainspirowany Japonią

Dekoracyjnym Kolorem Roku 2021 został natomiast należący do nowej kolekcji Wabi-Sabi – szary odcień z domieszką fioletu. To kolor zainspirowany japońską estetyką i koncepcją odnajdywania piękna w niedoskonałościach natury. Śmiało można go łączyć z dowolnymi odcieniami.

Clariant trendy 2021

Kolor Roku 2021. Fot. arch. Clariant

Wszystkie odcienie powstały na bazie mieszanek pigmentów z linii Hostatint 500 o niskiej zawartości LZO oraz nie zawierających APEO. Nie są one oparte na spoiwach i zapewniają dużą swobodę w produkcji wodorozcieńczalnikowych i rozpuszczalnikowych farb dekoracyjnych.

Źródło: Clariant

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA