a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweLeipziger Messe przejmie organizację Paint Expo

Leipziger Messe przejmie organizację Paint Expo

Firma Leipziger Messe przejęła od Fair Fair organizację targów Paint Expo – jednego z największych wydarzeń branży farbiarskiej na świecie. Umowa weszła w życie 1 grudnia 2020.

Paint Expo Leipziger Messe

Markus Geisenberger, dyrektor generalny Leipziger Messe. Fot. arch. Leipziger Messe

Targi Paint Expo odbyły się po raz pierwszy w 2006 roku. Od tamtego czasu organizowane były regularnie co dwa lata w centrum wystawienniczym Messe Karlsruhe. Stały się jednym z najważniejszych branżowych wydarzeń – w ostatniej odsłonie wydarzenia udział wzięło 536 wystawców z 29 krajów oraz 11 790 gości z 88 krajów.

Ku dalszym sukcesom

Leipziger Messe cieszy się ze wzmocnienia swojego portfolio, zwłaszcza w tak trudnym pandemicznym czasie. Jak mówi Markus Geisenberger, dyrektor generalny firmy:

Paint Expo doskonale pasuje do naszej oferty. Cieszę się na współpracę z silnymi partnerami Paint Expo, międzynarodowymi wystawcami i gośćmi oraz obecną ekipą targów. Dzięki naszemu doświadczeniu w organizacji targów przemysłowych będziemy nadal rozwijać Paint Expo jako ważną światową platformę.

Jürgen Haußmann, dyrektor zarządzający Fair Fair, również wyraził przekonanie, że jako doświadczony organizator targów międzynarodowych Leipziger Messe poprowadzi Paint Expo ku dalszym sukcesom. Haußmann, który w 2006 roku stworzył targi Paint Expo, a następnie rozwinął je w dużą, międzynarodową platformę, pozostanie w funkcji doradcy.

Odpowiedzialny za rozwój targów

Osobą odpowiedzialną za przyszły rozwój targów Paint Expo będzie Gerhard Ohmacht, dyrektor wykonawczy oddziału Trade and Industrial w Leipziger Messe. Jako inżynier z obszaru przemysłowego wyspecjalizowany w sprzedaży technicznej i komunikacji sprzedażowej, ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu w przemyśle i środowiskach B2B. Kolejne targi Paint Expo odbędą się w dniach od 26 do 29 kwietnia 2022 w Karlsruhe.

Źródło: SCHULZ. PRESSE. TEXT. / Leipziger Messe