REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolor Roku 2021 Tikkurila: kojący błękit nieba

Kolorem Roku 2021 Tikkurili został Y354 Cumulus – delikatny, jasny niebieski, który według producenta reprezentować ma optymistyczną przyszłość. „Idź dalej. Niebo wciąż jest niebieskie” – brzmi jego przekaz.

Tikkurila Kolor Roku 2021

Błękit Y354 Cumulus – Kolor Roku 2021 Tikkurili. Fot. arch. Tikkurila

Myśl, która stoi za Kolorem Roku 2021 Tikkurili, to przywrócenie nadziei. Jak tłumaczy Irina Hanhisalo, Color Category Manager w firmie Tikkurila:

Dla nas odbudowa oznacza wiarę w możliwość pozytywnych zmian. Napawa nadzieją, inspiruje ludzi, by w trudnych czasach bardziej się starać i cierpliwie czekać na lepsze dni. Dziś, gdy tak wiele rzeczy wydaje się niepewnych i nieprzewidywalnych, chcemy wzbudzić nadzieję w odbudowę – w jaśniejszą przyszłość i lepsze jutro.

Niebieski to kolor postrzegany jako uspokajający. Cumulus ma zaś w sobie świeży powiew lata – to łatwy do pokochania odcień, który sprawdzi się niemal w każdym pomieszczeniu. Jak podkreśla Hanhisalo, błękit to kolor przywracający spokój i pewność – dla wszystkich tych, którzy czekają na słońce po deszczu.

Paleta na 2021: niebo, ocean i kolory ziemi

Wybór Koloru Roku 2021 został poprzedzony dogłębną ekspertyzą i długimi dyskusjami. Eksperci Tikkurili wnikliwie analizowali obecne trendy i starali się przewidzieć te przyszłe.

Oprócz samego Koloru Roku specjaliści wybrali również szereg odcieni, które stworzyły paletę skoncentrowaną wokół odcienia Y354 Cumulus. Dzięki temu klienci mogą łatwiej wyczarować w swoim domu wystrój z błękitem Tikkurili w roli głównej.

Tikkurila Kolor Roku 2021

Fot. arch. Tikkurila

Z jednym wyjątkiem zgromadzone w nowych paletach odcienie odwołują się do piękna i energii natury. Są zainspirowane niebem i oceanem, urokliwymi zachodami słońca i kolorystycznym bogactwem świata roślin. Nie brak tu także kolorów ziemi, szarych barw kamienistych, odcieni piasku i kory.

Color Now inspiruje do piękniejszego życiaw

Jak zapewnia producent, więcej inspiracji kolorystycznych odnaleźć można na platformie Color Now. Powstała ona po to, by inspirować ludzi do piękniejszego życia oraz odkrywania nowych możliwości kolorystycznych. Platformy Color Now i Color of the Year działają od roku 2016.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA