a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaNiemiecki producent oklein foliowych zmienia właściciela

Niemiecki producent oklein foliowych zmienia właściciela

Niemieckie spółki Oskar Nolte i Klumpp Coatings specjalizujące się w produkcji oklein foliowych oraz powłok na meble i podłogi przejdą w nowe ręce. Plany ich zakupu ogłosił jeden z amerykańskich gigantów.

Fot. arch. Oskar Nolte

Plany przejęcia połączonych spółek Oskar Nolte GmbH oraz Klumpp Coatings GmbH ogłosił koncern Sherwin-Williams. Przejmowany biznes jest komplementarny z jego ofertą, a równocześnie daje mu możliwość wkroczenia na nowe obszary rynkowe. To lider na swoim rynku, który pod szyldem Oskar Nolte trzy lata temu przejął oddział Foil Coatings AkzoNobel.

Dostęp do nowego rynku

Ofertę przejmowanych podmiotów tworzą okleiny foliowe oraz sieciowane radiacyjnie i wodorozcieńczalne powłoki na płyty, meble i podłogi. Jak mówi prezes i dyrektor generalny Sherwin-Williams, John G. Morikis:

Przejęcie to daje nam szansę na przyspieszenie rozwoju na globalnym rynku drewna przemysłowego oraz wpisuje się w naszą strategię nabywania kompementarnych, zróżnicowanych biznesów oferujących wysoką jakość. Firma produkuje również unikatowe i innowacyjne okleiny foliowe, co da nam dostęp do nowego rynku, gdzie Sherwin-Williams dotychczas nie był obecny.

Biznes, obecny w Europie, Azji oraz Ameryce Południowej, posiada blisko 220 pracowników oraz osiąga roczne przychody na poziomie 91,5 mln €. Po przejęciu stanie się częścią segmentu Sherwin-Williams Performance Coatings Group.

Kolejne przejęcie w Europie

Zgodnie z przewidywaniami transakcja zostanie zamknięta na początku przyszłego roku. Od początku roku 2022 Sherwin-Williams przeznaczył na przejęcia już 630 mln $. W jego ręce powędrowała m.in. włoska Grupa ICA, niemiecki Gross & Perthun oraz europejski oddział Industrial Coatings firmy Sika.

Źródło: Sherwin-Williams