REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sika zamknęła transakcję sprzedaży Industrial Coatings

Sika zamknęła ogłoszoną w ubiegłym roku transakcję sprzedaży swojego oddziału europejskiego oddziału Industrial Coatings. Oddział przeszedł oficjalnie w ręce amerykańskiego koncernu Sherwin-Williams.

Sika Industrial Coatings Sherwin-Williams

Fot. arch. Sika

Transakcja ogłoszona została w sierpniu 2021. Swoją decyzję koncern Sika uzasadniał faktem, że europejski sektor Industrial Coatings pozostawał wyspecjalizowaną niszą w Grupie Sika.

Odłączona jednostka przechodzi w ręce największego obecnie producenta farb na świecie, Sherwin-Williams. Jest to dla niego szansa na wzmocnienie swojej pozycji w Europie.

Transakcja będzie mieć pozytywny jednorazowy wpływ na zyski Siki w pierwszej połowie 2022 roku. Ostateczne wnioski ze sprawozdań finansowych zaprezentowane zostaną w raporcie półrocznym, który zgodnie z planem zostanie opublikowany 22 lipca 2022.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA