a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby przemysłowe Sika w rękach Sherwin-Williams

Farby przemysłowe Sika w rękach Sherwin-Williams

Firma Sika doszła do porozumienia w sprawie sprzedaży swojego europejskiego oddziału farb przemysłowych – z siedzibą w Niemczech – amerykańskiemu koncernowi Sherwin-Williams. Transakcja ma zostać zamknięta na początku 2022 roku.

Sika European Industrial Coatings Sherwin-Williams

Fot. arch. Sika

W ofercie europejskiego oddziału farb przemysłowych Sika znajdują się innowacyjne produkty i rozwiązania skierowane do wyspecjalizowanych klientów, takich jak firmy produkujące konstrukcje stalowe. Decyzja o sprzedaży podyktowana jest faktem, że sektor ten ma niewielki potencjał pod względem synergii na poziomie grupy i pozostawał wyspecjalizowaną niszą w obrębie Sika Group.

Najlepszy nowy właściciel

Zarząd Sika jest przekonany, że Sherwin-William to najlepszy kandydat na nowego właściciela oddziału. Powłoki przemysłowe to kluczowa gałąź działalności amerykańskiego koncernu, zakup zaś daje mu szansę na wzmocnienie swojej pozycji na rynku w Europie. Jak komentuje Ivo Schädler, regionalny dyrektor EMEA w firmie Sika:

To dla nas ważne, że udało nam się znaleźć dobrego właściciela dla europejskiego oddziału farb przemysłowych – właściciela, który będzie nadal inwestował w jego rozwój, wspierał pracowników i dbał o produkty. Klienci mogą nadal liczyć na wysokiej jakości farby oraz wsparcie techniczne.

Ivo Schädler dodaje, że Sherwin-Williams to silny, zyskujący coraz bardziej na znaczeniu gracz na rynku, którego kluczowym obszarem działalności są farby i powłoki. Dlatego w jego rękach oddział wraz z jego pracownikami będzie miał idealne warunki do dalszego rozwoju.

Produkty dostępne również w Polsce

Główna siedziba i zakład produkcyjny europejskiego oddziału farb przemysłowych Sika mieści się w Vaihingen w Niemczech. W jego ofercie znajdują się przede wszystkim farby antykorozyjne i ogniochronne, sprzedawane głównie w Niemczech, Szwajcarii, Polsce i Austrii. W roku 2020 oddział wygenerował przychody na poziomie 75 mln CHF (ok. 70 mln $).

Źródło: Sika