REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby przemysłowe Sika w rękach Sherwin-Williams

Firma Sika doszła do porozumienia w sprawie sprzedaży swojego europejskiego oddziału farb przemysłowych – z siedzibą w Niemczech – amerykańskiemu koncernowi Sherwin-Williams. Transakcja ma zostać zamknięta na początku 2022 roku.

Sika European Industrial Coatings Sherwin-Williams

Fot. arch. Sika

W ofercie europejskiego oddziału farb przemysłowych Sika znajdują się innowacyjne produkty i rozwiązania skierowane do wyspecjalizowanych klientów, takich jak firmy produkujące konstrukcje stalowe. Decyzja o sprzedaży podyktowana jest faktem, że sektor ten ma niewielki potencjał pod względem synergii na poziomie grupy i pozostawał wyspecjalizowaną niszą w obrębie Sika Group.

Najlepszy nowy właściciel

Zarząd Sika jest przekonany, że Sherwin-William to najlepszy kandydat na nowego właściciela oddziału. Powłoki przemysłowe to kluczowa gałąź działalności amerykańskiego koncernu, zakup zaś daje mu szansę na wzmocnienie swojej pozycji na rynku w Europie. Jak komentuje Ivo Schädler, regionalny dyrektor EMEA w firmie Sika:

To dla nas ważne, że udało nam się znaleźć dobrego właściciela dla europejskiego oddziału farb przemysłowych – właściciela, który będzie nadal inwestował w jego rozwój, wspierał pracowników i dbał o produkty. Klienci mogą nadal liczyć na wysokiej jakości farby oraz wsparcie techniczne.

Ivo Schädler dodaje, że Sherwin-Williams to silny, zyskujący coraz bardziej na znaczeniu gracz na rynku, którego kluczowym obszarem działalności są farby i powłoki. Dlatego w jego rękach oddział wraz z jego pracownikami będzie miał idealne warunki do dalszego rozwoju.

Produkty dostępne również w Polsce

Główna siedziba i zakład produkcyjny europejskiego oddziału farb przemysłowych Sika mieści się w Vaihingen w Niemczech. W jego ofercie znajdują się przede wszystkim farby antykorozyjne i ogniochronne, sprzedawane głównie w Niemczech, Szwajcarii, Polsce i Austrii. W roku 2020 oddział wygenerował przychody na poziomie 75 mln CHF (ok. 70 mln $).

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA