a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSzkielet dinozaura z farbami HMG Paints

Szkielet dinozaura z farbami HMG Paints

Farby są wszędzie wokół nas, niekiedy jednak zapominamy, jak nietypowe mogą mieć zastosowania. Przykładem jest niedawny projekt, w którym wykorzystane zostały produkty HMG Paints – rzeźba dinozaura.

szkielet dinozaura HMG Paints

Fot. arch. HMG Paints

Ogromny sztuczny szkielet dinozaura otrzymała brytyjska firma Falcon Cranes. Wymagał on odświeżenia – specjalnej obróbki powierzchni i malowania. Właściciel szkieletu zwrócił się więc o pomoc do brytyjskiego producenta HMG Paints, z którym współpracował już od 2018 roku.

Zaskoczenie, ale i szansa

Oczywiście szkielet dinozaura nie jest projektem malarskim, jaki trafia się na co dzień. O dotychczasowej współpracy z Falcon Cranes dyrektor ds. marketingu HMG Paints Stephen Dyson mówi:

Przede wszystkim zajmowaliśmy się zabezpieczaniem ich flagowych produktów – dźwigów wieżowych, zbiorników paliwowych, kontenerów, ciężarówek i pomp. Ich dźwigi są wykorzystywane w ważnych projektach budowlanych w Central London, Norwich Castle oraz w portach Glasgow. Projekt z dinozaurem był zaskoczeniem, ale i niezwykłą szansą.

Zabezpieczenie dinozaura wymagało aż trzech produktów HMG Paints. Pierwszym z nich był Monothane, dwuskładnikowa farba poliuretanowa nie wymagająca podkładu. Drugim – szybkoschnąca farba Acrythane SC601 o wysokim połysku. Jako powłoka nawierzchniowa zastosowany został lakier Acrythane 4G, na ogół stosowany jako wykończenie luksusowych samochodów.

szkielet dinozaura HMG Paints

Fot. arch. HMG Paints

Duma producenta farb

Jak opowiada Dyson, sporym wyzwaniem był stan szkieletu. Rzeźba wymagała intensywnej renowacji. Początkowo właściciel życzył sobie jedynie szlifowania i prostego odmalowania, jednak eksperci przekonali go, by zastosować bardziej zaawansowane zabiegi renowacyjne. Jak mówi Terry Mulligan, kierownik działu zakupów Falcon Paint:

Pracowaliśmy z HMG Paints od wielu lat i wiedzieliśmy, że ich bogata oferta produktowa idealnie sprawdzi się w tym projekcie. Ich umiejętności i wiedza techniczna jest tak samo cenna w przypadku zabezpieczania pojazdów i dźwigów wieżowych, jak i nietypowych projektów – jak nasz dinozaur.

Przedstawiciel HMG Paints dodaje, że firma jest dumna ze wszystkich swoich projektów. Czy chodzi o wystrój domu, projekty przemysłowe, wykończenia samochodów czy… cóż, kości dinozaura.

Źródło: coatingsworld.com