REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Grupa PCC promuje transport intermodalny

Firma PCC Intermodal SA podpisała niedawno dwie umowy na dostawy nowoczesnych lokomotyw. Będą one wspierać realizację projektów transportowych, zapewniając sprawne i szybkie transgraniczne przewozy kontenerów z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Grupa PCC transport intermodalny

Fot. Ted’s photos – For Me & You / Foter.com

Obie firmy, które dostarczą do PCC Intermodal w sumie 7 nowych lokomotyw, kładą ogromny nacisk na zrównoważony rozwój. Podobnie jak Grupa PCC wspierają inwestycje ekologiczne, niskoemisyjne rozwiązania oraz promują jakość i innowacyjność.

Ekologiczna alternatywa

Każdego dnia do atmosfery uwalniane są miliony ton dwutlenku węgla. Transport to jeden z głównych czynników wzrostu zanieczyszczenia powietrza.

Tymczasem transport intermodalny – jak wyjaśnia producent – jest opłacalny i ekologiczny, ponieważ generuje mniej zanieczyszczeń. Tylko 0,5% całkowitych emisji gazów cieplarnianych generowanych przez sektor transportowy w UE pochodzi z transportu kolejowego.

Więcej w sekcji „Greenway”

Grupa PCC nie tylko korzysta z dobrodziejstw transportu intermodalnego, ale również promuje go wśród swoich klientów. Na jej Portalu Produktowym pojawiła się nowa sekcja „Greenway” poświęcona ekologicznej mobilności intermodalnej.

Źródło: Grupa PCC

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA