a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowe pigmenty Sun Chemical wolne od ołowiu

Nowe pigmenty Sun Chemical wolne od ołowiu

Sun Chemical działa na rzecz całkowitego wyeliminowania ołowiu z farb. Firma wprowadziła pełny pakiet usług wspierających wymianę ołowiu na inne składniki.

Sun Chemical pigmenty wolne od ołowiu

Fot. Benjah-bmm27 / Wikimedia Commons

Na pakiet składa się zestaw nowych, wolnych od ołowiu produktów Paliotan VIU oraz obsługa techniczna. Paliotan VIU to pigmenty w kilku odcieniach, które wykazują większą intensywność odcienia oraz krycie, dzięki czemu oparte na nich formuły dekoracyjne są bardziej opłacalne.

Hybrydowa struktura

Prócz tego specjalna klasa produktów o dużej wytrzymałości pozwala na wykorzystanie odważnych odcieni także w wymagających warunkach przemysłowych, w korzystnej cenie. Właściwości nowych pigmentów to zasługa ich hybrydowej struktury chemicznej – to dzięki niej mają one najlepsze cechy swoich organicznych i nieorganicznych komponentów.

W przypadku pigmentów wolnych od ołowiu wymagania dotyczące koloru i wydajności mogą się różnić w zależności od regionu i obszaru zastosowań. Pigmenty z linii Paliotan VIU zostały dostosowane do typowych wymogów w regionie Azji i Ameryki Południowej, gdzie pigmenty na bazie ołowiu są niestety wciąż stosowane w wielu krajach. Dodatkowo Sun Chemical oferuje wsparcie w zakresie modyfikacji formuły w zgodzie z lokalnymi przepisami.

Szkodliwy pigment

Chromian ołowiu to substancja, która – jak potwierdzono – może szkodliwie wpływać na ludzkie zdrowie i środowisko. Z tego też powodu wiele krajów zakazało jej używania w wielu zastosowaniach, takich jak farby dekoracyjne czy powłoki na zabawki. Mimo to szkodliwy pigment jest wciąż szeroko stosowany w niektórych częściach świata.

Źródło: Sun Chemical