REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe pigmenty Sun Chemical wolne od ołowiu

Sun Chemical działa na rzecz całkowitego wyeliminowania ołowiu z farb. Firma wprowadziła pełny pakiet usług wspierających wymianę ołowiu na inne składniki.

Sun Chemical pigmenty wolne od ołowiu

Fot. Benjah-bmm27 / Wikimedia Commons

Na pakiet składa się zestaw nowych, wolnych od ołowiu produktów Paliotan VIU oraz obsługa techniczna. Paliotan VIU to pigmenty w kilku odcieniach, które wykazują większą intensywność odcienia oraz krycie, dzięki czemu oparte na nich formuły dekoracyjne są bardziej opłacalne.

Hybrydowa struktura

Prócz tego specjalna klasa produktów o dużej wytrzymałości pozwala na wykorzystanie odważnych odcieni także w wymagających warunkach przemysłowych, w korzystnej cenie. Właściwości nowych pigmentów to zasługa ich hybrydowej struktury chemicznej – to dzięki niej mają one najlepsze cechy swoich organicznych i nieorganicznych komponentów.

W przypadku pigmentów wolnych od ołowiu wymagania dotyczące koloru i wydajności mogą się różnić w zależności od regionu i obszaru zastosowań. Pigmenty z linii Paliotan VIU zostały dostosowane do typowych wymogów w regionie Azji i Ameryki Południowej, gdzie pigmenty na bazie ołowiu są niestety wciąż stosowane w wielu krajach. Dodatkowo Sun Chemical oferuje wsparcie w zakresie modyfikacji formuły w zgodzie z lokalnymi przepisami.

Szkodliwy pigment

Chromian ołowiu to substancja, która – jak potwierdzono – może szkodliwie wpływać na ludzkie zdrowie i środowisko. Z tego też powodu wiele krajów zakazało jej używania w wielu zastosowaniach, takich jak farby dekoracyjne czy powłoki na zabawki. Mimo to szkodliwy pigment jest wciąż szeroko stosowany w niektórych częściach świata.

Źródło: Sun Chemical

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA