a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneHempel na stałe wstrzymuje działalność w Rosji

Hempel na stałe wstrzymuje działalność w Rosji

Hempel ogłosił, że zamierza na stałe zawiesić swoją działalność w Rosji. Prezes firmy podał, że w obecnej sytuacji zarząd nie widzi innej możliwości.

Fot. Life-Of-Pix / pixabay.com

1 marca duński koncern podał do wiadomości, że wstrzymuje wszystkie swoje operacje w Rosji. Obecnie firma podjęła jeszcze radykalniejsze kroki – ogłosiła całkowite wycofanie się z działalności w tym kraju.

Podziękowania za oddaną pracę

Hempel działa w Rosji od roku 1996. Obecnie zatrudnia tam 124 osoby. Jak komentuje Lars Petersson, prezes i dyrektor generalny Grupy Hempel:

Głęboko zasmuca nas rozwój wojny w Ukrainie. W marcu zawiesiliśmy nasze operacje w Rosji w związku z coraz trudniejszymi warunkami handlowymi. Obecnie podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z naszym biznesem z Rosji. Zrobimy wszystko co możliwe, by pomóc naszym kolegom w Rosji w kwestii przyszłego zatrudnienia i dziękujemy im za oddaną pracę w Hempel.

Prezes dodał, że w obecnej sytuacji zarząd nie widzi żadnej innej opcji. Równocześnie firma stale monitoruje rozwój wydarzeń oraz przestrzega obowiązujących międzynarodowych regulacji i nałożonych sankcji.

Kontrolowane wyjście z Rosji

W komunikacie z początku marca Hempel informował o wstrzymaniu wszystkich dostaw z oraz do Rosji, zaprzestał również przyjmowania nowych zamówień. Zamknięta została również fabryka Uljanowsku. W następnych dniach i tygodniach trwać będzie operacja kontrolowanego wyjścia firmy z Rosji.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie