a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacji„Emulsja przyszłości” będzie produkowana w Indiach

„Emulsja przyszłości” będzie produkowana w Indiach

VAE to emulsja, która według niektórych odmieni branżę farb. Zgodnie z planem wkrótce w Indiach powstanie pierwszy duży zakład specjalizujący się w jej produkcji.

Fot. Pexels / pixabay.com

Budowę nowego zakładu produkcji VAE (kopolimer octanu winylu i etylenu) oraz VAM (monomer octanu winylu) w Indiach zatwierdził koncern Asian Paints. Inwestycja kosztować będzie ok. 250 mln $, a jej realizacja potrwa ponad trzy lata.

Pionierska technologia

O VAE mówi się obecnie, że to emulsja przyszłości – ważny składnik przyjaznych środowisku farb. Jak mówi Amit Syngle, dyrektor zarządzający i dyrektor generalny Asian Paints Limited:

VAE to przyjazna środowisku emulsja nowej generacji, oparta na unikatowej technologii monomerów octanu winylu. Pozwoli ona Asian Paints zwiększyć swoją konkurencyjność w branży farb i powłok.

Syngle dodaje, że dzięki pionierskiej technologii firma będzie w stanie zaoferować swoim klientom z branży farb nowy poziom innowacji. Producent spodziewa się, że będzie to również przełomowy moment dla indyjskiego rynku.

W oczekiwaniu na zgody

Asian Paints musi jeszcze zdobyć licencję technologiczną na produkcję VAE i VAM oraz inne wymagane zgody. Zdolność produkcyjna projektowanej fabryki ma wynieść 100 000 ton rocznie VAM oraz 150 000 ton rocznie VAE.

Źródło: coatingsworld.com