a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweChłodniejsze boiska dzięki nowej powłoce

Chłodniejsze boiska dzięki nowej powłoce

W wysokich temperaturach nawierzchnie terenów sportowych mocno się nagrzewają, co utrudnia sportowcom uzyskiwanie najlepszych możliwych wyników. Z pomocą przychodzi tu nowa powłoka, testowana właśnie w australijskim Queensland.

Fot. kucukgulberkan / pixabay.com

Technologia CoolTop® Cool Pigment Technology to produkt Grupy ICP, powstały pod szyldem marki California Sports Surfaces (CSS). Jest to powłoka nawierzchniowa na akrylowe nawierzchnie terenów sportowych.

Korzyści dla sportowców i dla klimatu

Za sprawą pigmentów odbijających promieniowanie podczerwone dostępna w różnych wariantach kolorystycznych powłoka redukuje temperaturę nawierzchni terenów sportowych. Dzięki temu sportowcy cieszą się większym komfortem i mogą uzyskiwać lepsze wyniki. Jak mówi Caroline Field, wiceprezeska i dyrektorka generalna oddziałów Australia oraz Azja i Pacyfik:

Nowa technologia CoolTop od California Sports Surfaces to efekt wielu godzin badań i testów laboratoryjnych. Celem jest zapewnienie najlepszych warunków dla sportowców i dla środowiska. Testy na miejscu na rzeczywistej nawierzchni prowadzone są w Sunshine Coast w stanie Queensland oraz w Brisbane w Australii, gdzie temperatury i warunki są codziennie rejestrowane i ściśle monitorowane.

Produkt redukuje również absorpcję ciepła i efekt wysp ciepła – niekorzystne zjawisko, które pojawia się, gdy naturalny grunt zastąpiony zostaje koncentracją chodników i innych nawierzchni absorbujących i zatrzymujących ciepło. Dzięki temu pomaga dbać o klimat i środowisko.

O 30% silniejsze odbicie

To, o ile technologia jest w stanie zredukować temperaturę, zależy od lokalizacji, koloru nawierzchni oraz ogólnych warunków w obiekcie. Współczynniki odbicia promieniowania słonecznego są jednak wyższe o 20–30% w porównaniu ze standardowymi powłokami.

Nowy produkt od Grupy ICP jest nie tylko funkcjonalny, ale i estetyczny. Dostępny jest w atrakcyjnych odcieniach niebieskiego, zieleni i szarości: Nordic Blue, Ice Blue, Forest Green, Mint Green, Stirling Silver and Steel Grey.

Dwa warianty

CoolTop jest kompatybilny z płynnymi systemami gumowymi California Sports Surfaces. Jest też dostępny w dwóch liniach – CoolTop Multi-Sport (odpowiednia dla boisk do siatkówki, koszykówki, boisk szkolnych i innych obszarów różnorodnego użytku) oraz CoolTop Ultra (która może być stosowana zarówno na systemach matowych, jak i płynnych systemach gumowych).

Źródło: California Sports Surfaces