a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaOskar Nolte przejmuje oddział Foil Coatings AkzoNobel

Oskar Nolte przejmuje oddział Foil Coatings AkzoNobel

Firma Oskar Nolte ogłosiła zakup oddziału Industrial Foil Coatings AkzoNobel. Zanim został przejęty przez AkzoNobel, biznes należał do koncernu BASF.

Oskar Nolte AkzoNobel Foil Coatings

Fot. newhouse / pixabay.com

Oddział Foil Coatings, który został właśnie zakupiony przez Oskar Nolte, przeszedł w ręce AkzoNobel trzy lata temu, w momencie przejęcia przez holenderski koncern całego oddziału Industrial Coatings BASF. BASF był pionierem w dziedzinie oklein foliowych przez ponad 40 lat.

Plany Oskar Nolte na przyszłość

Oskar Nolte zamierza kontynuować działalność produkcyjną w zakładzie w Münster w Niemczech oraz rozwinąć jego zdolność produkcyjną. Firma zamierza korzystać z ekoefektywnych, przyjaznych środowisku rozwiązań. Jak komentuje Arne Deußen, dyrektor generalny Oskar Nolte:

Cieszymy się, że możemy poszerzyć nasz biznes o segment, który jest silnie komplementarny z naszą obecną działalnością. Dzięki transakcji przez wiele następnych lat będziemy mogli dostarczać naszym klientom okleiny foliowe.

Dyrektor dodał, że firma zamierza się skupić na dużych klientach przemysłowych, którym zapewni niezawodną i dostosowaną do ich potrzeb obsługę. Z kolei Simon Parker, dyrektor zarządzający oddziału Industrial Coatings AkzoNobel, wyraził przekonanie, że wyspecjalizowany producent, jakim jest Oskar Nolte, doprowadzi do rozkwitu oddziału Foil Coatings. W imieniu AkzoNobel życzył również nowemu nabywcy sukcesów na rynku.

Szerokie wykorzystanie w branży meblarskiej

Oskar Nolte to jeden z czołowych europejskich wytwórców powłok przemysłowych do drewna. Produkty firmy są szeroko dystrybuowane w branży meblarskiej. Okleiny foliowe, w których produkcji specjalizuje się zakupiony przez nią oddział Foil Coatings, są stosowane m.in. na papierze i na tworzywach sztucznych, a dostarczane wytwórcom folii i pre-impregnatów znajdują szerokie wykorzystanie przy produkcji mebli.

Źródło: Oskar Nolte