a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweSherwin-Williams przejmuje Gross & Perthun

Sherwin-Williams przejmuje Gross & Perthun

Sherwin-Williams ogłosił przejęcie niemieckiego producenta Gross & Perthun. Specjalizuje się on w powłokach m.in. dla ciężkiego sprzętu.

Gross & Perthun to producent powłok m.in. na ciężki sprzęt. Fot. lewickistudio / pixabay.com

Gross & Perthun GmbH z siedzibą w Mannheim to wytwórca i dystrybutor powłok przede wszystkim dla branży transportowej i ciężkiego sprzętu. Zatrudnia około 100 pracowników i osiąga roczną sprzedaż na poziomie 50 mln $.

Szansa na rozwój – w Europie i nie tylko

Firma zostanie włączona do jednostki Performance Coatings Group Sherwin-Williams. Jak mówi prezes i dyrektor generalny Sherwin-Williams, John G. Morikis:

W związku z przejęciem tego wyróżniającego się jakością biznesu w nasze ręce przechodzą innowacyjne wodorozcieńczalne i rozpuszczalnikowe technologie powłokowe, doskonałe specyfikacje, pozycja, silne relacje z międzynarodowymi i miejscowymi klientami, lokalne zakłady produkcyjne oraz znakomity zespół handlowy i techniczny, skoncentrowany na innowacyjnych i tworzących wartość dodaną rozwiązaniach.

Dodaje, że połączenie obu biznesów daje doskonałe możliwości rozwoju, w Europie i nie tylko. Sherwin-Williams cieszy się na powitanie w swojej rodzinie zespołu Gross & Perthun.

Zamknięcie jeszcze w tym roku

Warunki finansowe nie zostały ujawnione. Zgodnie z planem transakcja ma zostać zamknięta do końca trzeciego kwartału tego roku.

Źródło: coatingsworld.com