a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowe produkty PCC Rokita dla sektora poliuretanów

Nowe produkty PCC Rokita dla sektora poliuretanów

Grupa PCC donosi o aktualnie prowadzonych pracach nad nowymi produktami z obszaru poliuretanów. Opracowane rozwiązania mają się przyczynić m.in. do poprawy komfortu snu.

Nowe produkty posłużą m.in. jako surowce do produkcji poprawiających komfort snu materacy. 
Fot. Ebowalker / pixabay.com

Produkty, które już wkrótce zostaną wprowadzone na rynek, to specjalistyczne poliole do produkcji elastycznych pianek poliuretanowych. To jednak nie wszystko – w planach są również wyroby dla branży lubrykantów oraz budownictwa.

Komfort i ekologia

Nowe produkty dla przemysłu poliuretanowego mają być wytwarzane m.in. na bazie naturalnych surowców. Jak mówi prezes zarządu PCC Rokita, Wiesław Klimkowski:

W ramach tego projektu powstaną nowoczesne surowce do wytwarzania wysokiej jakości materacy. Innowacyjne poliole umożliwią na przykład produkcję lekkosprężystej piany z efektem pamięci kształtu. Dodatkowym atutem tych pian ma być podniesiony poziom wentylacji i zdolność chłodzenia. Materace wykonane z tego rodzaju piany poliuetanowej zapewnią doskonały komfort snu i wypoczynku. Poprawa komfortu snu wiąże się tu również z eliminacją lotnych związków organicznych występujących w komponentach do produkcji materacy.

Jak podaje Rafał Zdon, wiceprezes zarządu, eksperci firmy pracują również nad nowymi syntetycznymi olejami bazowymi do produkcji lubrykantów oraz rozwiązaniami w obszarze polioli poliestrowych dla branży budowlanej. Dążą również do opracowania nowoczesnych systemów poliuretanowych i prepolimerów – ich celem jest obniżenie współczynnika ciepła i efektywne uniepalnianie.

Symulacja produkcji

Producent dysponuje nie tylko nowoczesnymi laboratoriami do prowadzenia syntez chemicznych i instalacją pilotażową, która umożliwia skalowanie procesów produkcji. W laboratoriach aplikacyjnych prowadzi także badania opracowanych produktów pod kątem użytkowania. Dzięki temu możliwa jest symulacja produkcji materacy, materiałów izolacyjnych i innych materiałów poliuretanowych w warunkach laboratoryjnych.

Źródło: PCC Rokita

Dowiedz się więcej o firmie