REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe produkty PCC Rokita dla sektora poliuretanów

Grupa PCC donosi o aktualnie prowadzonych pracach nad nowymi produktami z obszaru poliuretanów. Opracowane rozwiązania mają się przyczynić m.in. do poprawy komfortu snu.

PCC Rokita nowe produkty poliuretany

Nowe produkty posłużą m.in. jako surowce do produkcji poprawiających komfort snu materacy. 
Fot. Ebowalker / pixabay.com

Produkty, które już wkrótce zostaną wprowadzone na rynek, to specjalistyczne poliole do produkcji elastycznych pianek poliuretanowych. To jednak nie wszystko – w planach są również wyroby dla branży lubrykantów oraz budownictwa.

Komfort i ekologia

Nowe produkty dla przemysłu poliuretanowego mają być wytwarzane m.in. na bazie naturalnych surowców. Jak mówi prezes zarządu PCC Rokita, Wiesław Klimkowski:

W ramach tego projektu powstaną nowoczesne surowce do wytwarzania wysokiej jakości materacy. Innowacyjne poliole umożliwią na przykład produkcję lekkosprężystej piany z efektem pamięci kształtu. Dodatkowym atutem tych pian ma być podniesiony poziom wentylacji i zdolność chłodzenia. Materace wykonane z tego rodzaju piany poliuetanowej zapewnią doskonały komfort snu i wypoczynku. Poprawa komfortu snu wiąże się tu również z eliminacją lotnych związków organicznych występujących w komponentach do produkcji materacy.

Jak podaje Rafał Zdon, wiceprezes zarządu, eksperci firmy pracują również nad nowymi syntetycznymi olejami bazowymi do produkcji lubrykantów oraz rozwiązaniami w obszarze polioli poliestrowych dla branży budowlanej. Dążą również do opracowania nowoczesnych systemów poliuretanowych i prepolimerów – ich celem jest obniżenie współczynnika ciepła i efektywne uniepalnianie.

Symulacja produkcji

Producent dysponuje nie tylko nowoczesnymi laboratoriami do prowadzenia syntez chemicznych i instalacją pilotażową, która umożliwia skalowanie procesów produkcji. W laboratoriach aplikacyjnych prowadzi także badania opracowanych produktów pod kątem użytkowania. Dzięki temu możliwa jest symulacja produkcji materacy, materiałów izolacyjnych i innych materiałów poliuretanowych w warunkach laboratoryjnych.

Źródło: PCC Rokita

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA