REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

OCSiAl oworzy zakład produkcyjny w Serbii

Firma OCSiAl, producent nanorurek węglowych, zapowiedziała stworzenie nowego zakładu produkcyjnego w Serbii. Ma on ruszyć w pierwszej połowie 2023 roku.

OCSiAl zakład produkcyjny Serbia

Fot. arch. OCSiAl

Zapowiadana linia produkcyjna zlokalizowana będzie w pobliżu Belgradu. Wykorzystywać będzie unikatową technologię produkcyjną OCSiAL, chronioną przez ponad 80 patentów i zgłoszeń patentowych.

Dostawy do Europy, Ameryk i Azji

Zakład o zwiększonych mocach produkcyjnych pozwoli usprawnić dostawy nanorurek węglowych na rynki w Europie, obu Amerykach oraz Azji i Pacyfiku. Oprócz samej produkcji nanorurek powstaną również linie wytwarzające ponad 40 koncentratów na bazie nanorurek oraz dyspersji zaprojektowanych w celu ułatwienia przemysłowego wykorzystywania tych nanomateriałów.

Nanorurki wykorzystywane są dziś coraz szerzej w różnych gałęziach przemysłu. Stosowane są jako dodatek do elastomerów, tworzyw termoplastycznych i termoutwardzalnych, a także w akumulatorach litowo-jonowych w nowych samochodach elektrycznych. Znajdują również zastosowania w branży farb i powłok.

Kolejna fabryka w drodze

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie już wkrótce do zakładu w Serbii dołączy kolejna fabryka OCSiAl wytwarzająca nanorurki węglowe – w Differdange w Luksemburgu. Jej otwarcie planowane jest na 2025. Dzięki zwiększonym zdolnościom produkcyjnym i zróżnicowanemu łańcuchowi dostaw OCSiAl ugruntuje swoją pozycję globalnego lidera, dostarczającego obecnie 97% nanorurek dostępnych na rynku.

Źródło: OCSiAL

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA