a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiOCSiAl oworzy zakład produkcyjny w Serbii

OCSiAl oworzy zakład produkcyjny w Serbii

Firma OCSiAl, producent nanorurek węglowych, zapowiedziała stworzenie nowego zakładu produkcyjnego w Serbii. Ma on ruszyć w pierwszej połowie 2023 roku.

Fot. arch. OCSiAl

Zapowiadana linia produkcyjna zlokalizowana będzie w pobliżu Belgradu. Wykorzystywać będzie unikatową technologię produkcyjną OCSiAL, chronioną przez ponad 80 patentów i zgłoszeń patentowych.

Dostawy do Europy, Ameryk i Azji

Zakład o zwiększonych mocach produkcyjnych pozwoli usprawnić dostawy nanorurek węglowych na rynki w Europie, obu Amerykach oraz Azji i Pacyfiku. Oprócz samej produkcji nanorurek powstaną również linie wytwarzające ponad 40 koncentratów na bazie nanorurek oraz dyspersji zaprojektowanych w celu ułatwienia przemysłowego wykorzystywania tych nanomateriałów.

Nanorurki wykorzystywane są dziś coraz szerzej w różnych gałęziach przemysłu. Stosowane są jako dodatek do elastomerów, tworzyw termoplastycznych i termoutwardzalnych, a także w akumulatorach litowo-jonowych w nowych samochodach elektrycznych. Znajdują również zastosowania w branży farb i powłok.

Kolejna fabryka w drodze

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie już wkrótce do zakładu w Serbii dołączy kolejna fabryka OCSiAl wytwarzająca nanorurki węglowe – w Differdange w Luksemburgu. Jej otwarcie planowane jest na 2025. Dzięki zwiększonym zdolnościom produkcyjnym i zróżnicowanemu łańcuchowi dostaw OCSiAl ugruntuje swoją pozycję globalnego lidera, dostarczającego obecnie 97% nanorurek dostępnych na rynku.

Źródło: OCSiAL