a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaGrupa ICA kupiona przez amerykański koncern

Grupa ICA kupiona przez amerykański koncern

Największy producent farb na świecie ogłosił, że zamierza przejąć grupę Industria Chimica Adriatica (ICA) – włoskiego wytwórcę przemysłowych farb do drewna. Wśród obiektów transakcji jest również zakład produkcyjny w Polsce.

Fot. arch. ICA

Sherwin-Williams podał informację o planowanym przejęciu w zeszłym tygodniu. Grupa ICA – specjalizująca się w przyjaznych środowisku farbach m.in. na zabudowę kuchenną, meble, elementy budowlane i podłogi – stanie się częścią oddziału operacyjnego Sherwin-Williams Performance Coatings Group. Zgodnie z oczekiwaniami transakcja zostanie zamknięta do końca tego roku.

Wiedza ekspercka i doskonałe relacje

Zatrudniająca około 600 pracowników Grupa ICA jest ze swoimi produktami obecna na całym świecie i osiąga roczne przychody ze sprzedaży na poziomie 150 mln €. Jak mówi John G. Morikis, prezes i dyrektor generalny Sherwin-Williams:

Ta wspaniała firma wniesie do naszego koncernu innowacyjne wodorozcieńczalne i rozpuszczalnikowe technologie farb ciekłych, w tym nagradzaną linię ultramatowych powłok ochronnych oraz rozrastającą się ofertę wodorozcieńczalnych produktów BIO, wytwarzanych z surowców poddanych recyklingowi. Oprócz tej eksperckiej wiedzy technicznej ICA ma również doskonałe relacje z międzynarodowymi oraz lokalnymi klientami.

Prezes Sherwin-Williams dodaje, że połączenie obu biznesów pozwoli przyspieszyć rozwój w regionie i poza nim. Amerykański koncern z radością przywita w swojej rodzinie pracowników Grupy ICA, którzy w ciągu ostatnich 50 lat zbudowali prężnie działają firmę.

Fabryki we Włoszech i Polsce

Grupa ICA posiada zakłady produkcyjne we Włoszech i Polsce, które również przejdą w ręce Sherwin-Williams. Przedmiotem transakcji są także udziały ICA w przedsiębiorstwie joint venture działającym w Indiach – ICA Pidilite.

Źródło: Sherwin-Williams